Geezer Butler zmaga się z zapaleniem płuc. W święta muzyk trafił do szpitala

i

Autor: Splash News/EAST NEWS Problemy zdrowotne byłego muzyka Black Sabbath

Geezer Butler zmaga się z zapaleniem płuc. W święta muzyk trafił do szpitala

2022-12-28 9:17

Ostatni sezon nie rozpieszcza nas nie tylko pod względem pogody, ale też samopoczucia i stanu zdrowia. Dokładnie w Wigilię okazało się, że z bardzo poważną infekcją zmaga się Geezer Butler, były basista Black Sabbath. Muzyk trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego zapalenie płuc. W jakim stanie obecnie znajduje się artysta?

Geezer Butler zyskał powszechne uznanie i rozpoznawalność jako basista prawdziwej legendy heavy metalu - zespołu Black Sabbath. Muzyk tworzył najbardziej znany skład formacji, a dołączył do niej w 1968 roku, w tym samym czasie, co jego kolega z grupy Rare Breed, Ozzy Osbourne. Debiutancki album zespołu, zatytułowany eponimem, ukazał się w 1969 roku. Płyty “Black Sabbath”, “Paranoid”, “Master of Reality”, “Vol. 4” czy “Sabbath Bloody Sabbath”, uchodzą za jedne z najważniejszych w historii muzyki metalowej. Co ciekawe, to właśnie Geezer Butler jest autorem tekstów większości kompozycji Black Sabbath, w tym chociażby kultowych “Iron Man” czy “War Pigs”.

Geezer Butler zmaga się z poważną infekcją

73-letni muzyk miał dość nieciekawe święta. W wigilię żona basisty, Gloria Butler, zamieściła w swoich social mediach zdjęcia Geezera, na których znajduje się on w szpitalnej sali, mając na twarzy maseczkę. Kobieta poinformowała, że Bulter trafił do placówki z podejrzeniem COVID-19 i grypy, jednak obie te dolegliwości zostały wykluczone. Ostatecznie u basisty zdiagnozowano zapalenie płuc. Gloria opatrzyła zdjęcia hashtagiem ‘feelbetter’, a już w Boże Narodzenie podzieliła się z Internautami zdjęciem choinki. Można więc wnioskować, że muzyk jest już w domu i pod czujnym okiem żony wraca do pełni sił.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4