Powerwolf

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Wiadomości

Formacja Powerwolf ogłosiła wydanie nowego albumu. Premiera jeszcze przed koncertem w Krakowie

Dobre wieści dla fanów Powerwolf. W tym roku na rynku ukaże się nowy album tej niemieckiej formacji. Premiera nastąpi jeszcze przed koncertem w Tauron Arenie w Krakowie, który odbędzie się w październiku.

Formacja Powerwolf ogłosiła wydanie nowego albumu

Niemiecka formacja Powerwolf ogłosiła właśnie, że jeszcze w tym roku ukaże się ich nowy studyjny album. Krążek zatytułowany "Wake Up The Wicked" ujrzy światło dzienne 26 lipca. Będzie to jedenasty album w dorobku zespołu. Wiadomo także, że na nadchodzącej płycie znajdzie się 11 premierowych kompozycji. 

KOLUMNA ZYGMUNTA - Dzień metalowca

Tracklista "Wake Up The Wicked" prezentuje się następująco:

 1. Bless ’em With the Blade
 2. Sinners of the Seven Seas
 3. Kyrie Klitorem
 4. Heretic Hunters
 5. 1589
 6. Viva Vulgata
 7. Wake Up the Wicked
 8. Joan of Arc
 9. Thunderpriest
 10. We Don’t Wanna Be No Saints
 11. Vargamor
Powerwolf

i

Autor: mat. prasowe

Na ten moment studyjną dyskografię Powerwolf zamyka album "Interludium", który swoją premierę miał w ubiegłym roku. 

Powerwolf powstał w 2004 roku w Saarbrücken. Powermetalowa grupa oficjalnie zadebiutowała rok później za sprawą krążka "Return in Bloodred". Członkowie zespołu posiadają pseudonimy sceniczne. Na koncertach występują w specjalnych strojach i są wymalowani. 

Powerwolf w tym roku zagra w Polsce

W listopadzie 2022, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, po raz ostatni formacja Powerwolf zagrała w naszym kraju. W tym roku, ponownie, muzycy tego zespołu wystąpią w Polsce. Tym razem jednak w krakowskiej Tauron Arenie. 21 października 2024 roku na scenie zobaczymy nie tylko Powerwolf, ale także Hammerfall oraz Wind Rose. Bilety na koncert cały czas są dostępne. Można je kupić za pośrednictwem Knock Out Music Store. 

Oto metalowe albumy wszech czasów: