Fontaines D.C.

i

Autor: Facebook/Fontaines D.C.

Wiadomości

Fontaines D.C. zapowiadają nową muzykę w mrocznym zwiastunie inspirowanym Kubrickiem

Na horyzoncie jest nowy album od irlandzkiej formacji Fontaines D.C. Grupa udostępniła w sieci nowy mroczny zwiastun inspirowany legendarnym filmem "Lśnienie" Stanleya Kubricka.

Fontaines D.C. coś szykują. Jest zwiastun nowej muzyki

Fontaines D.C. to jeden z najciekawszych zespołów współczesnej alternatywy. Irlandzka post-punkowa formacja ma na koncie trzy studyjne albumy – "Dogrel" (2019), "A Hero's Death (2020) i "Skinty Fia" (2022) – i przygotowuje się do wydania kolejnego. 

W sieci pojawiła się właśnie zapowiedź nowej muzyki od Fontaines D.C. Muzycy udostępnili 90-sekundowy klip inspirowany Stanleyem Kubrickiem, a konkretnie kultowym filmem "Lśnienie".  

10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?

Zapowiedź przedstawia pusty korytarz z dwoma brązowymi fotelami ustawionymi naprzeciwko siebie. Są także drzwi windy. Nie pojawia się jednak, tak jak w filmie z 1980 roku, rzeka krwi. W klipie zespołu, zatytułowanym "Romance", widzimy natomiast zieloną maż, która się z nich wylewa. 

Irlandzka formacja poleciła także swoim fanom zapisanie się na stronie internetowej fontainesdc.com do oficjalnego newslettera, aby otrzymywać na bieżąco wszystkie najważniejsze wiadomości. Wygląda więc na to, że już niebawem dowiemy się więcej o następcy krążka "Skinty Fia". 

Fontaines D.C. na dwóch koncertach w Polsce

Formacja Fonataines D.C. w tym roku ponownie odwiedzi nasz kraj. I to dwukrotnie. Muzycy zapowiedzieli koncerty w Warszawie (Stodoła, 18 czerwca) i Poznaniu (Tama, 19 czerwca). 

Bilety cały czas są dostępne w sprzedaży. 

Najciekawsze rockowe i metalowe festiwale 2024 w Polsce: