Maynard James Keenan

i

Autor: Wikimedia Commons/Markus Felix

Wiadomości

Dlaczego Maynard James Keenan nie cierpi osób, które korzystają z telefonów na koncertach?

Maynard James Keenan, lider Tool i A Perfect Circle, w jednym z ostatnich wywiadów odniósł się do używanie komórek w trakcie koncertów przez fanów. Ma w tym temacie dość jasne stanowisko. – Przestań irytować osobę za tobą. To denerwujące i rozprasza, nas również – powiedział Keenan.

Maynard James Keenan o osobach korzystających z telefonów na koncertach

Nie tak dawno, w lutym tego roku, informowaliśmy na naszych łamach, że Maynard James Keenan ostro zareagował, kiedy jeden z fanów korzystał z telefonu na koncercie zespołu Tool. Wokalista, w pewnym momencie, powiedział: "Odłóż ten pieprzony telefon, dupku, serio!". 

Muzycy grupy krytykują używanie komórek w trakcie występów. Zezwalają wyłącznie na nagrywanie i robienie zdjęć tylko w trakcie ostatniej piosenki w setliście. 

Ostatnio Maynard James Keenan – w wywiadzie dla "Phoenix New Times" – szczerze wypowiedział się w tym temacie. 

Muzyka jest jak pamiętnik - Midge Ure w Eska Rock

Jest to niegrzeczne. Nie boję się kamer czy telefonów. Mam swoje przy sobie. To bardzo przydatne narzędzia. Nie ma jednak możliwości uchwycenia na telefonie tego, co dzieje się w danym momencie na żywo. Tracisz wówczas możliwość faktycznego zatracenia się w tym, co dzieje się w czasie rzeczywistym – wyjaśnił Keenan. 

W dalszej części wywiadu wokalista dodał ponadto: – Trenuj swój mózg, aby żyć chwilą i widzieć rzeczy, ale co ważniejsze: przestań irytować osobę za tobą. To denerwujące i rozprasza, nas również. Odłóż to, do cholery, i dorośnij. To przecież tylko dwie godziny. Na koniec występu zazwyczaj pozwalamy przecież nagrać piosenkę, więc dostajesz pamiątkę.

Tool ponownie zagra w Polsce

Przypomnijmy, że formacja Tool w ramach tegorocznej trasy koncertowej przyjedzie także do Polski. Muzycy zagrają 11 czerwca 2024 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Na wszystkich europejskich koncertach (poza festiwalami) jako gość specjalny wystąpi zespół Night Verses.

Oto 5 ciekawostek o albumie "Ænima" zespołu Tool: