Fever 333 - 5 rzeczy, które warto wiedzieć o zespole. Kapela zagra w Polsce!

i

Autor: Materiały prasowe Ciekawostki o zespole Fever 333 przed koncertem w Polsce!

Fever 333 - 5 rzeczy, które warto wiedzieć o zespole. Kapela zagra w Polsce!

2023-06-05 9:15

Fever 333 to ten typ formacji, na którą w obecnych czasach warto zwrócić szczególną uwagę. Amerykańska kapela w umiejętny sposób łączy ostre riffy z zaangażowanym politycznie i społecznie rapem. Zespół za chwilę zagra w naszym kraju pierwszy headlinerski koncert! Dlaczego warto na nim być? Co trzeba wiedzieć o Fever 333?

Formacja Fever 333 została założona w 2017 roku w w Inglewood w Kalifornii. Początkowo jej skład tworzyli wokalista Jasona Aalon Butler, gitarzysta Stephen Harrison perkusista Aric Improta. Zespół od samego początku wyróżniał się brzmieniem, którego korzeni doszukiwać się można w nu metalu, prosto z początków lat 2000. W muzyce Fever 333 słychać elementy m.in. rapcore, hardcore punka, rap metalu, rap rocka czy post hardcore. Kapela od samego początku miała silne wsparcie w prawdziwej legendzie gatunku, Travisie Barkerze. W 2018 roku ukazała się debiutancka EP-ka grupy, zatytułowana Made an America, rok później światło dzienne ujrzał debiutancki krążek, Strength in Numb333rs, a w 2020 roku kolejny minialbum - Wrong Generation. 

Pozytywne umysły to największe inspiracje! Smash Into Pieces dla Eski Rock

Fakty o Fever 333, które warto znać!

O zespole od momentu powstania nie przestaje być głośno. Duże znaczenie ma tu fakt łączenia przez nią muzyki z aktywizmem społeczno-politycznym i otwarte mówienie i komentowanie sytuacji na świecie, także pod postacią innych projektów, jak transmisje na żywo, mające charakter performansów, czy fotografii. Co szczególnie warto wiedzieć o Fever 333? Sprawdź!

Co oznaczają trzy trójki w nazwie?

Te trzy cyfry mają szczególne znaczenie i związane są z poglądami politycznymi grupy. Oznaczają one trzy podstawowe zasady, którymi ta się kieruje: społeczność, dobroczynność i zmianę.

Grammy

Grupa, choć jest obecna na rynku dopiero od sześciu lat, ma już na koncie naprawdę duże sukcesy. W 2019 roku uzyskała ona nominację do nagrody Grammy w kategorii Best Rock Performance za utwór Made an America!

Występują z najlepszymi

Zespół powinien być dobrze znany tym, którzy mieli okazję być na ubiegłorocznym polskim koncercie prawdziwej legendy nu metalu, zespołu Korn. Fever 333 pojawił się na nim jako gość specjalny!

Moc energii na scenie

Oly Sykes, lider Bring Me The Horizon zdradził, że jest taka formacja, przy której jego kapela wypada dużo gorzej na scenie i po której wyjątkowo nie lubi przez to występować. Miał on na myśli właśnie Fever 333których uwielbia za ich energię i prawdziwą moc na scenie!

Nowy skład

W 2022 roku ze składu odeszli Harrison i Improta. Obecnie Fever 333 działa jako kwartet i tworzą go, poza Butlerem, perkusista Thomas Pridgen (The Mars Volta, Trash Talk, Snoop Dogg), basistka April Kae i gitarzysta Brandon Davis (Lions Lions, ex-Vanna). W połowie maja grupa zagrała w takim składzie wyjątkowy secret  show w rodzinnym mieście frontmana, czyli w Inglewood w Kalifornii.

Fever 333 na headlinerskim koncercie w Polsce!

Fever 333 wystąpią na swoim pierwszym, headlinerskim koncercie w Polsce! Jason Aalon Butler i spółka zagrają 6 czerwca we wrocławskich Zaklętych Rewirach. Bilety na koncert można zakupić pod linkiem. Otwarcie drzwi nastąpi o godzinie 19:00, pokaz zaś wystartuje o 20:00.