Zespół Evergrey promuje wyczekiwany album nowym singlem! Posłuchajcie Call Out The Dark

i

Autor: Materiały prasowe Nowa muzyka od Evergrey

Evergrey promują wyczekiwany album nowym singlem! Posłuchajcie "Call Out The Dark"

2022-05-27 12:12

Celebrując ponad 25 lat metalowego mistrzostwa, zespół EVERGREY prezentuje swój wyczekiwany, trzynasty album “A Heartless Portrait (The Orphean Testament)”. Aby upamiętnić ten nowy kamień milowy w historii formacji, mistrzowie dark metalu z Göteborga właśnie wydali swój emocjonalny, mistyczny singiel “Call Out The Dark”

EVERGREY, prowadzony przez założyciela, wokalistę i gitarzystę Toma S. Englunda, od ponad 25 lat słynie z przemierzania królestw progresywnego i heavy melodic metalu. A Heartless Portrait (The Orphean Testament), to następca bardzo udanego albumu Escape of the Phoenix z 2021 roku (który wylądował na wielu listach przebojów na całym świecie), ujawnia 10-ścieżkowy melanż, z którego każda nuta, każdy riff i każde słowo są czystą poezją – niekończącą się intensywnością, która fascynuje od pierwszej sekundy.

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

“A Heartless Portrait (The Orphean Testament)” - nowy album od Evergrey

Nowy album został nagrany w Top Floor Studios w Göteborgu, we współpracy z Jakobem Herrmanem, a za produkcję odpowiedzialny jest Tom S. Englund i Jonas Ekdahl. Miksem i masteringem zajął się Jacob Hansen w Hansen Studios (Volbeat, Destruction, Epica i wiele innych), a oszałamiająca grafika Giannisa Nakosa została wyczarowana przez Remedy Art Design. Nakos jest znany ze współpracy z takim artystami jak m.in.  Oceans Of Slumber, Amaranthe, The Agonist i The Crown, a także z Morbid Angel, Suffocation i Cryptopsy.

Oto jest! Nowy album! Znowu! To jest to, co kochamy w muzyce, która nigdy się nie kończy! Naszą misją jest pisanie muzyki i mamy to! 10 nowych piosenek! 10 nowych piosenek EVERGREY, które mamy nadzieję będą obok was, gdy wasze życie się zmieni i rozwinie. 10 piosenek, które chcielibyśmy, aby stały się częścią ścieżki dźwiękowej podczas tworzenia nowych wspomnień i nowych możliwości w waszym życiu. 10 piosenek, których mamy zaszczyt wam przedstawić. 10 piosenek, które powstały z popiołów dwóch lat, kiedy nasza kreatywność miała więcej czasu niż kiedykolwiek. - Evergrey o nowej płycie.

Sonda
Planujesz spędzić wakacje na koncertowaniu?

Singiel “Call Out The Dark” promujący najnowszy album Evergrey

Call Out The Dark zaczyna się klimatycznie z akcentowanymi partiami klawiszy i w mgnieniu oka przekształca się w intensywny, power metalowy symfoniczny opus. Utworowi towarzyszy wizualizer, który najlepiej podkreśla klimat tego numeru.

Jesteśmy tak cholernie dumni z tego albumu i nie możemy się doczekać, aż wreszcie go usłyszycie! Pozwalamy muzyce mówić i zostawiamy Was samych, ale nie możemy się doczekać, aby usłyszeć, co czujecie i myślicie!

Bawcie się dobrze!

Tom, Jonas, Rikard, Johan, Rikard. - komentuje nowy singiel Evergrey