Ed Sheeran na scenie z The Darkness! Ma duszę rockmana?

i

Autor: Dafydd Owen/Retna/Avalon.red/REPORTER/Kristin Callahan/Shutterstock/Rex Features/East News Ed Sheeran dołączył na scenie do zespołu The Darkness

Ed Sheeran na scenie z The Darkness! Ma duszę rockmana?

2023-12-11 11:39

Już od prawie dwóch lat plotkuje się o współpracy Eda Sheerana z zespołem Cradle of Filth. Ta jednak wciąż nie ujrzała światła dziennego (może w końcu w 2024 roku?), ale nie oznacza to, że Ed pozostaje z dala od środowiska ciężkich brzmień. Muzyk dołączył na scenie do zespołu The Darkness - formacja w szczególny sposób świętuje 20-lecie swojego debiutu!

Choć nie ma żadnych wątpliwości, że Ed Sheeran wykonuje muzykę popową, to jego twórczość ceniona jest przez fanów tak naprawdę każdego gatunku. Spora na pewno zasługa w tym tego, że Ed podejmuje się licznych współprac, często nie do końca oczywistych. Na taką już od ponad dwóch lat czekają wielbiciele Brytyjczyka i formacji Cradle of Filth. Już w 2021 roku lider grupy, Dani Filth powiedział, że pracuje nad wspólnym utworem z Sheeranem, dokładnie rok temu za to w social mediach pojawiło się zdjęcie, przedstawiające obu Panów na wspólnym lunchu. Czas mija, a zapowiadana kompozycja wciąż nie ujrzała światła dziennego, choć jeszcze w marcu Dani mówił w wywiadzie dla "Metal Hammer", że liczy na to, że numer ukaże się latem - co jednak, jak już wiemy, nie miało miejsca. Nie oznacza to jednak, że Ed pozostaje z dala od świata ciężkich brzmień.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

The Darkness i Ed Sheeran razem!

Na Cradle of Filth świat się przecież nie kończy, prawda? Przekonali się o tym Ci, którzy w sobotę mieli okazję być w londyńskim Roundhouse. To tam właśnie na kolejnym koncercie zespół The Darkness świętował 20-lecie swojego debiutanckiego albumu. Cały pokaz otworzył jednak krótki set Sheerana, którego historia z formacją sięga kilka lat wstecz, kiedy to była ona jednym z supportów na jego trasie, promującej album Divide. W trakcie swojego występu Sheeran powiedział, że jest wielkim fanem The Darkness od lat, a jako 13-latek kupił jego kultowy debiutancki album, Permission to Land, dodał też, że zawsze marzył, by móc wystąpić z zespołem.

Jego marzenie spełniło się jeszcze tego samego dnia! W trakcie występu zespołu Ed dołączył do niego na scenie, by wraz z liderem The Darkness, Justinem Hawkinsem, zaśpiewać słynne Love Is Only A Feeling - sprawdź nagranie z tego momentu i szczególne zdjęcie, które w swoich socialach udostępnił Hawkins, poniżej!

Listen on Spreaker.