Duran Duran robi światu Halloween! Album Danse Macabre już dostępny!

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News Duran Duran robi światu Halloween! Album "Danse Macabre" już dostępny!

Duran Duran robi światu Halloween! Album "Danse Macabre" już dostępny!

2023-10-27 14:20

Duran Duran zgodnie z zapowiedzią wydają swój 16. studyjny album! Krążek „Danse Macabre” ukazuje się tuż przed tegorocznym świętem Halloween. Inspiracją do powstania tego longplay’a był ubiegłoroczny, specjalny występ na żywo, który grupa nakręciła w Las Vegas 31 października. „Danse Macabre” można nazwać ścieżką dźwiękową do ich najlepszej imprezy Halloweenowej w historii. W 13 utworach zespół bawi się formą, łącząc tematyczne covery z nowymi wersjami własnych „upiornych” klasyków".

O tytułowym singlu „Danse Macabre”, Billboard napisał, że „nie przypomina żadnej z wcześniejszej piosenek Duran Duran”, a Vulture okrzyknął go „gotycką rozkoszą syntetyzowanych bogactw”. USA Today dodało, że „utwór napędzany jest klimatem narastającego strachu i hipnotyzującej dekadencji”. Piosenka ukazała się wraz z oszałamiającym wideoklipem, stworzonym przez Linca Gaskinga, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik produkcji opartych na sztucznej inteligencji w animowanym arcydziele 3D; dawniej wymagałoby to udziału całego zespołu, a złożenie całości trwałoby zapewne ponad rok! Magazyn Rolling Stone określił ten wideoklip jako „cmentarny mega-hit”.

Rockowe piosenki na Halloween

Zwieńczenie pracowitego roku

Kolejny nowy singel z płyty - „Black Moonlight” ukazuje zespół, jako autorów ponadczasowych piosenek, nie bojących się wkraczać w taneczno-rockową estetykę. Dodatkowy udział Nile’a Rodgersa i Andy’ego Taylora, z epickim „Confession In The Afterlife”, z ich starym dobrym producentem Mr. Hudson tylko to podkreśla.

Ale „Danse Macabre” to album nie tylko na Halloween.… Nowy longplay to zwieńczenie bardzo pracowitego roku, podczas którego Duran Duran wyprzedał trasę w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Występy spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, a prasa okreśiła je: The Times jako „królewskie”, The Telegraph jako „dekadenckie i bombastyczne”, CLASH „imponujące i pierwszej klasy”, The Sun „radosne, a The Spectator jako „skarb narodowy”! Zespół zakończył w zeszłym miesiącu swoją główną trasę koncertową SOLD OUT FUTURE PAST po Ameryce Północnej. Tu też prasa nie szczędziła pochwał. Dallas Voice pochwaliło ekipę z Birmingham za to, że brzmi „tak samo świeżo jak kilkadziesiąt lat temu” i, że „miał publiczność w swoim uścisku!”. Mercury News zauważyło, że pod koniec ich występu „pozostawili tysiące namiętnych fanów domagających się więcej.” Boca Raton Tribune zauważyła, że ​​„Duran Duran zagrali lepiej niż kiedykolwiek”, podczas gdy Tampa Bay Times wykrzyknął: „Ich występ na żywo nadal sprawia wrażenie teledysku, który chcesz oglądać bez przerwy!”.

Ścieżka dźwiękowa na Halloween!

„Danse Macabre” ukazuje się po fali przełomowych osiągnięć grupy. Ich wprowadzenie do Rock & Roll Hall Of Fame w 2022 r. było bez wątpienia dowodem na zdobycie kolejnego szczytu w karierze zespołu. W ubiegłym roku Duran Duran był również główną gwiazdą londyńskiego Hyde Parku, występował na koncercie Queen's Platinum Jubilee Concert w Pałacu Buckingham, zamykał ceremonię otwarcia Igrzysk Wspólnoty Narodów w swoich rodzinnym Birmingham. Do tego jeszcze wspomniane wyprzedane trasy w Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Ameryce Północnej (w tym „sold out” w nowojorskiej Madison Square Garden i trzy wieczory w Hollywood Bowl!)."Danse Macabre" jest dostępny na CD, czarnym krążku oraz w limitowanej edycji „Translucent Galaxy 2LP”. Longplay jest również w sprzedaży w formacie Blu-ray i we wszystkich serwisach streamingowych.