Duran Duran i basistka Måneskin w coverze Psycho Killer! Muzycy Duran Duran będą dumni?

i

Autor: Screen z Instagrama - duranduran Zespół Duran Duran i Victoria DeAngelis w coverze klasyka Talking Heads

Duran Duran i basistka Måneskin w coverze "Psycho Killer"! Muzycy Talking Heads będą dumni?

2023-10-25 13:58

Choć zespół Duran Duran ma na swoim koncie, delikatnie mówiąc nie do końca udany album z coverami, czyli słynny już "Thank You", to teraz znów postanowił stworzyć własną wersję pewnego klasyka. Chodzi o kultowy utwór "Psycho Killer" z repertuaru Talking Heads, a w nagraniu tego covera udział wzięła także basistka Måneskin, Victoria DeAngelis.

Zespół Duran Duran nie kazał na siebie długo czekać po premierze ostatniego albumu. Po wydaniu w 2021 roku bardzo dobrze przyjętego Future Past, formacja powróciła z wyjątkowym, utrzymanym w halloweenowym klimacie Danse Macabre. Grupa zdecydowała się powtórzyć w pewnym sensie swój projekt z 1995 roku i ponownie wydać płytę, na której znalazły się covery, nowe wersje przebojów Duran Duran i trzy premierowe kompozycje, a wszystkie je łączy tematyka dotycząca właśnie Halloween. Do tej pory światło dzienne ujrzały autorski Danse Macabre, Black Moonlight oraz wydany jako trzeci singiel numer z gościnnym udziałem basistki zespołu Måneskin.

Måneskin dla Eska Rock!

"Psycho Killer" od Duran Duran i Victoria DeAngelis!

Jeśli chodzi o covery, Panowie z Duran Duran postanowili wziąć na warsztat klasyki z repertuaru m.in. Billie Eilish, The Rolling Stones, Siouxsie and the Banshees czy Talking Heads. W kontekście tego ostatniego zespołu, formacja zdecydowała się nagrać nową wersję zupełnie klasycznego utworu Psycho Killer! W tym celu grupa zaprosiła do współpracy Victorię DeAngelis. Basistka Måneskin nie ukrywa, że czuje się zaszczycona propozycją, jaką otrzymała od takiej legendy, tym bardziej, że postrzega byłą członkinię Talking Heads, Tinę Weymouth, jako jedną z basistek wszech czasów. Anglikom i Victorii udało się wspólnie stworzyć bardzo ciekawą i zdaje się naprawdę udaną, klimatyczną, nieco funkową i przez to bardzo pasującą do klimatu Halloween wersję! Posłuchajcie coveru przeboju Talking Heads poniżej!