“Doomsday Party” – alternatywna wersja nowego singla DragonForce z udziałem Elize Ryd (Amaranthe)!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Travis Shinn “Doomsday Party” – alternatywna wersja nowego singla DragonForce z udziałem Elize Ryd (Amaranthe)!

“Doomsday Party” – alternatywna wersja nowego singla DragonForce z udziałem Elize Ryd (Amaranthe)!

2023-12-01 16:08

Ekstremalny power metalowy zespół DRAGONFORCE wydał nową wersję swojego singla „Doomsday Party”. Utwór nagrany został z gościnnym udziałem Elize Ryd (AMARANTHE)! Wersja ta zostanie dołączona jako dodatkowy utwór do niektórych wydań długo oczekiwanego nadchodzącego albumu DRAGONFORCE “Warp Speed Warriors”, który ukaże się 15 marca 2024 roku nakładem Napalm Records.

Prowadzony przez gitarzystów Sama Totmana i Hermana Li – tego ostatniego znanego również z odnoszącego sukcesy kanału na Twitchu – nominowany do nagrody Grammy zespół zyskał miliony wyświetleń swoich teledysków na YouTube i może pochwalić się prawie 2 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify. Na „Doomsday Party” wpływy rocka z lat 80. spotykają się z urzekającymi krajobrazami dźwiękowymi gier wideo w stylu retro i epickimi solówkami gitarowymi w stylu DRAGONFORCE, a oryginalna wersja utworu osiągnęła już ponad pół miliona odtworzeń w serwisie Spotify. Oszałamiający wokal Elize Ryd nadaje piosence nowy wymiar.

Nie obchodzi nas Eurowizja. Blind Channel dla Eski Rock

DRAGONFORCE niedawno zakończył swoją niezwykle udaną trasę koncertową po Ameryce Północnej, podczas której formacja zaprezentowała zupełnie nową setlista i produkcję sceniczną, a także gości specjalnych: AMARANTHE, NANOWAR OF STEEL i EDGE OF PARADISE. Teraz DRAGONFORCE przygotowuje się do swojej epickiej europejskiej trasy koncertowej, na którą wyruszy wspólnie z AMARANTHE oraz INFECTED RAIN. Trasa, która rozpoczyna się w lutym 2024 r. w Hamburgu, wyprzedaje się szybko, zdobądź bilety, póki są! Sprawdź teledysk do nowej wersji „Doomsday Party” (feat. Elize Ryd) poniżej!

O albumie

Zapierający dech w piersiach utwór otwierający „Astro Warrior Anthem” potwierdza reputację DRAGONFORCE jako najszybszego zespołu na świecie, urzekając słuchacza od samego początku i oszałamiając solówkami gitarowymi wykonywanymi z niezwykłą szybkością. Podążanie za inspirowanym Zeldą utworem „Power of the Triforce” utrzymuje wysoki poziom głośności, po czym DRAGONFORCE tymczasowo zwalnia w balladzie „Kingdom of Steel”. Szybkie rytmy perkusyjne i porywające gitary niosą ze sobą chwytliwy „Burning Heart”, podczas gdy skandowany „Space Marine Corp” charakteryzuje się mocnym i podnoszącym na duchu refrenem. Elektroniczne wpływy we wspaniałym power metalowym hymnie „The Killer Queen” hipnotyzują, gdy wokal Marca Hudsona sięga nieba. Po ostatnim oryginalnym utworze na “Warp Speed Warriors”, „Pixel Prison”, następuje nieoczekiwany, ale genialny cover „Wildest Dreams (Taylor's Version)” Taylor Swift, który podsumowuje epicką przygodę jako utwór dodatkowy na niektórych formatach .

“Warp Speed Warriors” został wyprodukowany, zmiksowany i zmasterowany przez Damiena Rainauda w Mix Unlimited w Los Angeles w Kalifornii z Samem Totmanem i Hermanem Li. Ten album to niezrównane, innowacyjne doświadczenie, które stanowi kontynuację dziedzictwa zespołu dzięki utworom, które bez cienia wątpliwości staną się natychmiastowymi klasykami w kanonie DRAGONFORCE i poza nim.