Alissa White-Gluz zaśpiewała przebój Taylor Swift! Wyszło lepiej od oryginału?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Alissa White-Gluz wykonała wielki przebój Taylor Swift!

Alissa White-Gluz i Dragonforce zaśpiewali przebój Taylor Swift! Wyszło lepiej od oryginału?

2023-11-09 12:51

Taylor Swift to jedna z największych współczesnych światowych gwiazd. Od kilku dni fani przypominają sobie jej słynny album "1989", który właśnie ujrzał światło dzienne w nowej wersji. Czyżby to z tej okazji właśnie Alissa White-Gluz z grupy Arch Enemy i zespół Dragonforce postanowili zaprezentować własną wersję jednej z piosenek z tego krążka?

Nieco ponad dwa tygodnie temu, 27 października, światowa mega gwiazda Taylor Swift wydała nagraną na nowo, własną wersję swojego piątego albumu studyjnego. Krążek 1989 pierwotnie ujrzał światło dzienne w 2014 roku i stał się przełomem dla wokalistki, zaprezentował jej ostatecznie przejście z grania muzyki country do mainstreamowego świata popu. Płyta osiągnęła kolosalny sukces na świecie, zapewniła jej łącznie dziesięć nominacji do nagrody Grammy, została nagrodzona w kategoriach Album Roku i Best Pop Vocal Album. Równie wielką popularnością cieszy się nowa, wydana dokładnie dziewięć lat po premierze oryginału, wersja płyty.

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Alissa White-Gluz i Dragonforce śpiewają "Wildest Dreams"!

Jako piąty singiel z 1989 wydana została kompozycja Wildest Dreams. Mocna, dream popowa ballada, utrzymana jest także w klimacie electro, soft-rocka i synth popu, można w niej również usłyszeć nagranie bicia serca samej Taylor.

Utwór należy do najbardziej lubianych wśród fanów Taylor - czyżby do tego grona należał zespół Dragonforce? Formacja zdecydowała się nagrać własną wersję tego kawałka, która trafi jako bonus na jego nadchodzący album, Warp Speed ​​Warriors, który ukaże się 15 marca 2024 roku. Dzięki temu pomysłowi, dane nam jest wysłuchać, jak przebój Taylor Swift brzmi w wykonaniu Alissy White-Gluz! Wokalistka Arch Enemy dołączyła do zespołu podczas koncertu w MTelus w Montrealu 5 listopada i zaśpiewała wraz z nim Wildest Dreams! Sprawdź, jak im wyszło na nagraniu poniżej!