Depeche Mode czy Lana Del Rey - walka o pierwsze miejsce na liście w Wielkiej Brytanii. Pink Floyd wraca do zestawienia

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn/Neil Krug Kto zdobędzie szczyt na brytyjskiej liście przebojów?

Depeche Mode czy Lana Del Rey - walka o pierwsze miejsce na liście w Wielkiej Brytanii. Pink Floyd wraca do zestawienia

2023-04-03 10:23

W piątek 24 marca na rynku muzycznym ukazały się trzy duże wydawnictwa - wyczekiwany, pierwszy od sześciu lat album Depeche Mode, trzeci w ciągu zaledwie roku projekt Lany Del Rey i nowy krążek Fall Out Boy. Wszystkie te krążki zostały bardzo dobrze przyjęte i cieszą się dużą sprzedażą, pojawia się przy tym pytanie, kto wygra bitwę o pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów. W grze jest także... Pink Floyd!

Końcówka marca okazała się być bardzo dobra dla fanów dobrej muzyki. Tego samego dnia, 24 marca, swoje nowe albumy wydali: zespół Depeche Mode, amerykańska wokalistka Lana Del Rey, kapela Fall Out Boy, a także legenda Pink Floyd zaprezentowała nowe wydanie kultowego The Dark Side of the Moon. Brytyjska formacja powróciła po sześciu latach z nowym wydawnictwem, pierwszym, wydanym po niespodziewanej śmierci Andy'ego Fletchera, zatytułowanym Memento Mori. Lana Del Rey za to zaprezentowała następce ubiegłorocznych Chemtrails over the Country ClubBlues Banisters, czyli Did You Know That There's a Tunnel Under Ocean Blvd. Wielki powrót zaliczyli też Panowie z Fall Out Boy z będącym powrotem do korzeni So Much (For) Stardust, Pink Floyd zaś świętuje pięćdziesięciolecie wydania legendarnego albumu. Okazuje się, że wydawnictwa te mocno liczą się, jeśli chodzi o pozycję na liście przebojów w Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE: Depeche Mode - "Memento Mori" - recenzja albumu

Depeche Mode - 5 ciekawostek o albumie “Songs Of Faith And Devotion” | Jak dziś rockuje?

Kto zadebiutuje na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii?

Główna bitwa rozgrywa się między Laną Del Rey, a Depeche Mode. Zgodnie z najnowszą aktualizacją Official Charts, to amerykanka ma większe szanse na debiut na pierwszym miejscu listy w Wielkiej Brytanii, podczas gdy Dave Gahan i Martin Gore dotarliby do drugiego miejsca. Byłby to najlepszy debiut zespołu od dziesięciu lat, czyli od wydania płyty Delta Machine, która także osiągnęła drugie miejsca zestawienia. Tuż za grupą, znaleźliby się Panowie z Fall Out Boy. Top 5 uzupełniłoby nowe wydawnictwo Pink Floyd - mowa o winylowym wydaniu Dark Side Of The Moon – Live At Wembley 1974, sam The Dark Side of The Moon najprawdopodobniej pojawi się na dziewiątym miejscu listy. Oficjalne zestawienie zostanie ogłoszone w piątek 31 marca o godzinie 18:00.

AKTUALIZACJA: Zgodnie z przewidywaniami, to Lana Del Rey zajęła szczyt na brytyjskiej liście przebojów. Drugie miejsce należy do Panów z Depeche Mode, kolejna pozycja to nowy krążek Fall Out Boy, a czwarta pozycja to, zgodnie z przewidywaniami, Dark Side Of The Moon – Live At Wembley 1974. Jeśli zaś chodzi o studyjną wersję legendarnej płyty Pink Floyd, to pojawiła się ona dopiero na 17. miejscu listy.