Dean DeLeo (Stone Temple Pilots) zatrzymany przez policję! W tle bardzo poważne oskarżenia

i

Autor: Mayer/face to face/Reporter Problemy muzyka Stone Temple Pilots

Dean DeLeo (Stone Temple Pilots) zatrzymany przez policję! W tle bardzo poważne oskarżenia

2023-11-23 12:01

Czarne chmury zebrały się nad głową kolejnego muzyka rockowego. Tym razem w duże kłopoty wpadł znany z działalności w formacji Stone Temple Pilots Dean DeLeo. Gitarzysta został oskarżony przez swoją żonę o przemoc domową i został zatrzymany przez policję. Sprawa jest naprawdę poważna - co o niej wiadomo?

Dean DeLeo zyskał rozpoznawalność w przemyśle muzycznym jako członek zespołu Stone Temple Pilots. Muzyk jest współzałożycielem i gitarzystą formacji, a jego gra spotkała się z dużym uznaniem krytyków, w związku z czym uznawany jest on za jednego z najlepszych współczesnych gitarzystów. Szczególny pod tym względem jest drugi album grupy, Purple z 1994 roku, na którym zaśpiewał nieodżałowany Scott Weiland - krążek znalazł się na 73. miejscu listy 100 Greatest Guitar Albums of All-time magazynu "Guitar World". Formacja wciąż funkcjonuje i ma na koncie osiem płyt, z czego najnowsza, Perdida z Jeffem Guttem w roli wokalisty, ukazał się w 2020 roku.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

Kłopoty gitarzysty

Niestety, w ostatnich dniach gitarzysta znalazł się w dużych opałach. Jak poinformował portal TMZ, w ubiegłym miesięcu Dean DeLeo został aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu, jego żona za to oskarżyła go o przemoc domową. Muzyk miał rozpętać awanturę, której elementem szybko stały się rękoczyny, a następnie, nie pacząc na fakt, iż pił alkohol, mężczyzna opuścił dom i odjechał spod niego autem. Jenn DeLeo zdecydowała się zadzwonić na policję. Służbom udało się zatrzymać gitarzystę i osadzić go w areszcie za jazdę pod wpływem. Mężczyzna wkrótce potem został także oskarżony o przemoc i wydany mu został zakaz zbliżania się do żony i dzieci, który ten naruszył już niespełna tydzień później.

W obliczu całej tej sytuacji, żona DeLeo zdecydowała się, już po raz kolejny, złożyć pozew o rozwód. W rozmowie z portalem, gitarzysta powiedział: "Z niecierpliwością czekam na to, aby mój głos został usłyszany w odpowiednim czasie i miejscu, abym mógł odpowiedzieć na te zarzuty". Na chwilę obecną, zarzuty o przemoc domową zostały wycofane, a służby prowadzą dochodzenie w sprawie jazdy pod wpływem środków odurzających.