Dead Poet Society prezentuje podwójny singiel!

i

Autor: Materiały prasowe Dead Poet Society prezentuje podwójny singiel!

Dead Poet Society prezentuje podwójny singiel!

2023-09-11 21:35

Kwartet z Los Angeles DEAD POET SOCIETY powrócił z nie jednym, a dwoma utworami. Dziś zespół udostępnił nowy podwójny singiel "Running in Circles" / "HURT", wraz z podwójnym teledyskiem.

"Running in Circles" eksploruje paranoiczne głosy w naszych głowach" - mówi zespół. "Chodzi o walkę w byciu prawdziwym z samym sobą - unikanie 'fałszu'. Czasami wydaje się to niemożliwe, a wtedy pojawia się  wstyd, który za tym idzie".

Jeśli chodzi o "HURT", zespół wyjaśnia:

Nirvana - 5 ciekawostek o albumie "In Utero" | Jak dziś rockuje?

Nie ma w życiu nic bardziej frustrującego niż desperackie próby budowania kariery przez lata i nie mieć zbyt wiele do pokazania. Od życia na podłodze i kanapach przyjaciół lub w samochodzie, przez pracę za pracą ledwo wiążącą koniec z końcem, po wyjazd w trasę i powrót z mniejszą ilością pieniędzy niż wcześniej. Napisaliśmy tę piosenkę jako symbol tych dręczących wątpliwości i niepewności. Wątpliwości, które cię pochłaniają i które mogą być wywołane przez ludzi lub wydarzenia w twoim życiu, ale najczęściej jest to wewnętrzny głos w twojej głowie.

Nowe utwory to pierwszy nowy materiał zespołu od 2021 r., kiedy to wydali edycję deluxe swojego uznanego przez krytyków i przykuwającego uwagę debiutanckiego albumu "-!-" ("The Exclamation Album"). Na rozszerzonej wersji znalazło się sześć nowych utworów. Dead Poet Society zgromadziło ponad 72 miliony streamów na całym świecie, a zespół cieszył się również dwoma singlami Top 15 w radiu, które trafiły na kluczowe playlisty na platformach streamingowych. 

Dead Poet Society nadal spędzają jak najwięcej czasu w trasie. Po całkowitym przejęciu głównej sceny na festiwalu 2000trees tego lata, a także zagraniu kilku wyprzedanych koncertów w Wielkiej Brytanii i Europie, zespół ogłosił nowe daty koncertów na luty i marzec 2024 r. Dead Poet Society koncertowali wcześniej z alt-rockowymi potęgami Biffy Clyro, Badflower, Highly Suspect i BRKN Love; w ostatnich latach grali na kultowych festiwalach, takich jak Download, Pinkpop, Werchter i Reading & Leeds.