Dead Poet Society

i

Autor: Materiały prasowe

Dead Poet Society prezentują album Fission"!

2024-01-26 12:23

Dziś premiera najnowszego krążka "FISSION" kwartetu z Los Angeles DEAD POET SOCIETY. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Spinefarm.

"FISSION", jak wskazuje jego tytuł, to 13-utworowe studium osobistych zmian i zawirowań związanych z rozwojem. Rezultatem jest fascynująca płyta z głębią i treścią, która przeplata się ze spektrum hymnicznej alternatywy, mrocznego hard rocka i progresywnego indie.

Najbardziej wyczekiwane albumy pierwszych miesięcy 2024 roku! / Eska ROCK

Nowe utwory, które się do tej pory ukazały, to pierwszy nowy materiał zespołu od 2021 r., kiedy to wydali edycję deluxe swojego uznanego przez krytyków i przykuwającego uwagę debiutanckiego albumu "-!-" ("The Exclamation Album"). Na rozszerzonej wersji znalazło się sześć nowych utworów. Dead Poet Society zgromadziło ponad 72 miliony streamów na całym świecie, a zespół cieszył się również dwoma singlami Top 15 w radiu, które trafiły na kluczowe playlisty na platformach streamingowych.

Dead Poet Society nadal spędzają jak najwięcej czasu w trasie. Po całkowitym przejęciu głównej sceny na festiwalu 2000trees tego lata, a także zagraniu kilku wyprzedanych koncertów w Wielkiej Brytanii i Europie, zespół ogłosił nowe daty koncertów na luty i marzec 2024 r. Dead Poet Society koncertowali wcześniej z alt-rockowymi potęgami Biffy Clyro, Badflower, Highly Suspect i BRKN Love; w ostatnich latach grali na kultowych festiwalach, takich jak Download, Pinkpop, Werchter i Reading & Leeds.