Dead Can Dance odwołuje światową trasę koncertową, w tym występ w Polsce. Jaki jest powód?

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER Dead Can Dance nie zagrają w Polsce! Dlaczego?

Dead Can Dance odwołują światową trasę koncertową, w tym występ w Polsce. Jaki jest powód?

2022-09-07 10:04

Uwielbiany przez fanów duet Dead Can Dance odwołał trasę koncertową po Europie i Ameryce Północnej. W jej ramach zespół miał zagrać w październiku w Filharmonii Bałtyckiej, jednak z oczywistych względów występ ten nie odbędzie się. W sieci pojawiło się oficjalne oświadczenie - jaki jest powód odwołania serii koncertów? Wszystkie szczegóły poniżej!

Dead Can Dance to założony w 1981 roku w Melbourne australijski duet, który tworzą Lisa Gerrard i Brendan Perry. Dead Can Dance początkowo działał jako pełnoprawny zespół, a jego pierwszy album studyjny, zatytułowany eponimem ukazał się w 1984 roku. Formacja od samego początku wyróżnia się charakterystycznym brzmieniem, łączącym elementy post-punku, gotyckiego rocka, art rocka, ale także muzyki Bliskiego Wschodu, Afryki czy chorałów gregoriańskich. Już podczas premiery kolejnej płyty w skład grupy wchodził wyłącznie duet Gerrard-Perry, który współpracował z muzykami sesyjnymi. Pierwsze wydawnictwa grupy nie odniosły większego sukcesu komercyjnego, zmieniło się to jednak wraz z wydaniem krążka Into the Labyrinth, który sprzedał się w liczbie ponad 500 tysięcy egzemplarzy na całym świecie i dotarł do 122 miejsca listy Billboard 200. W 1998 roku duet zawiesił działalność, by powrócić siedem lat później. Kolejny album grupy ukazał się jednak dopiero w 2012 roku. Ostatnia płyta Dead Can Dance miała swoją premierę w 2018 roku. Wydawnictwo Dionysus, było promowane na trasie koncertowej, która po udanym pierwszym etapie została przedłużona na kolejny, jednak ten został opóźniony ze względu na pandemię COVID -19. Choć duet zagrał serię koncertów, w tym w maju b.r. w Łodzi, to pozostała część trasy została odwołana.

Dead Can Dance odwołują trasę koncertową, w tym występ w Polsce. Jaki jest powód?

Duet miał powrócić do naszego kraju ponownie, aby wystąpić 26 października w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, niestety, koncert ten nie dojdzie do skutku. We wtorek 6 września zespół zamieścił w swoich social mediach oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że zmuszony jest odwołać nadchodzące występy w Europie i Ameryce Północnej. Jako powód podane zostały przyczyny zdrowotne, nie wiadomo jednak, czy chodzi o Lisę Gerrard czy Brendana Perry'ego. Aby zwrócić zakupione bilety, należy skontaktować się z bileterią, w której zakupione zostały wejściówki.

Within Temptation o koncertowaniu z Iron Maiden

Ze smutkiem i żalem jesteśmy zmuszeni odwołać nadchodzącą trasę koncertową w Europie i Ameryce Północnej z powodów zdrowotnych. Dziękujemy naszym wiernym fanom za wsparcie. Prosimy o kontakt z bileterią w celu uzyskania zwrotu środków za zakupione bilety - brzmi oficjalnej oświadczenie zespołu.

Sonda
Lubisz chodzić na koncerty?