Anthrax odwołują trasę koncertową, w tym występ w Polsce. Co się stało?

i

Autor: Materiały prasowe Anthrax nie zagrają w Warszawie

Anthrax odwołują trasę koncertową, w tym występ w Polsce. Co się stało?

2022-09-01 9:40

Świętujący swoje 40-lecie, jeden z najważniejszych thrash metalowych zespołów w historii muzyki - Anthrax, odwołał zaplanowaną na jesień europejską część trasy koncertowej. W jej ramach grupa miała zagrać pod koniec października w warszawskiej Stodole. Jaki jest powód anulowania serii występów? Grupa wydała oficjalne oświadczenie.

Zespół Anthrax został założony w 1981 roku przez gitarzystę Scotta Iana i basistę Dana Lilkera. Grupa dała swój pierwszy występ już rok później w klubie Great Gildersleeves, a dwa lata później ukazał się jej debiutancki album studyjny, zatytułowany Fistful of Metal. Krążek został wydany raptem kilka miesięcy po pierwszej płycie Metalliki, co szybko pokazało krytykom, że mają do czynienia z narodzinami zupełnie nowej jakości brzmienia metalowego. Krótko po wydaniu debiutu, nowym wokalistą Anthraxu został Joey Belladonna, którego po raz pierwszy fani usłyszeli na wydanej w lutym 1985 roku EP-ce Armed and Dangerous. W październiku tego samego roku ukazał się drugi album studyjny formacji. Płyta Spreading the Disease została bardzo ciepło przyjęta przez krytyków, którzy określili ją jako bardzo oryginalną. Zespół zyskiwał coraz większą popularność i uznanie, a dziś zaliczany jest do tzw. "Wielkiej Czwórki Thrash Metalu", obok Metalliki, Slayera Megadeth. Ostatni album grupy, For All Kings, ukazał się w 2016 roku.

Anthrax odwołują europejską część trasy koncertowej

Grupa, która w ubiegłym roku obchodziła swoje czterdziestolecie, miała świętować ten milowy krok na światowej trasie koncertowej. W jej ramach Anthrax miał zagrać w Polsce, dokładnie 25 października w warszawskim Klubie Stodoła. Niestety, w środę 31 sierpnia zespół opublikował w swoich social mediach oświadczenie, w którym poinformował, że odwołuje europejską część trasy koncertowej, a więc także występ w Warszawie. Muzycy jako powód podali "bieżące problemy logistyczne i koszta, które są od nich niezależne". Co ciekawe, Anthrax zagrają zgodnie z planem zaplanowane na przełom września i października koncerty w Wielkiej Brytanii. W oświadczeniu widnieje, że bilety można zwracać w miejscu ich zakupów, jednak na chwilę obecną organizator polskiego koncertu nie podał na ten temat żadnej oficjalnej informacji.

To najlepsza Chemia jaka była kiedykolwiek!” - Łukasz Drapała w Esce ROCK!
Sonda
Wybierałeś/wybierałaś się na warszawski koncert Anthrax?