Dawid Podsiadło zaprasza na premierę - album Lata Dwudzieste jest już dostępny!

i

Autor: Materiały prasowe Nowa płyta Dawida Podsiadły

Dawid Podsiadło zaprasza na premierę - album "Lata Dwudzieste" jest już dostępny!

2022-10-21 11:18

Projekt „Lata Dwudzieste” to nie tylko płyta, ale także liczne wydarzenia. Część z nich jeszcze przed nami!

„Lata Dwudzieste” – zdecydowanie jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów tego roku ujrzał światło dzienne! Czwarty, studyjny album Dawida został wyprodukowany we współpracy z Jakubem Galińskim, producentem muzycznym na co dzień grającym w jego zespole. Choć płyta była zapowiadana przez artystę jako ta najbardziej przebojowa i taneczna w jego dyskografii, to z pewnością nie brakuje tam momentów bardziej refleksyjnych i lirycznych. A liryka Dawida nie zawodzi – piosenki skrywają nierzadko za chwytliwymi melodiami stanowcze i błyskotliwe spojrzenie na to, co dzieje się na świecie, ale i w życiu prywatnym dwudziestoparolatka.

Specjalna odsłona nowego albumu Dawida

Dla słuchaczy, którzy chcieliby jeszcze bardziej wgłębić się w koncept stojący za „Latami Dwudziestymi” została przygotowana niespodzianka. Dawid jest pierwszym polskim wykonawcą, który został zaproszony przez Spotify do współpracy nad specjalną odsłoną swojego wydania muzycznego, czego efektem jest projekt Enhanced Album. To multimedialna playlista wzbogacona o unikatowe materiały wideo oraz tekstowe i głosowe komentarze twórcy. Specjalnie dla użytkowników serwisu artysta przygotował serię krótkich, niepublikowanych wcześniej, historii związanych z brzmieniem i pracą nad nowym albumem.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

Dawid Podsiadło wraca na Narodowy!

Z kolei bliscy Dawida oraz media mieli możliwość zobaczyć psychodeliczny i eklektyczny mikroświat artysty na własne oczy! W środę, 19 października na płycie PGE Narodowy oraz w jego kuluarach odbył się event zapowiadający premierę płyty. Zaproszeni goście mogli posłuchać kilku nowych piosenek na żywo w otoczeniu wielowymiarowej, ogromnej scenografii i w towarzystwie kilkudziesięciu bohaterów okładki albumu. Miejsce imprezy nie było przypadkowe, bo po czterech latach przerwy Dawid Podsiadło powróci na PGE Narodowy, by latem 2023 roku zagrać tam swój solowy koncert! Materiał z najnowszego albumu zostanie zaprezentowany 26 sierpnia 2023 roku na okrągłej scenie 360°, a to tylko przedsmak emocji, które czekają na fanów. Bilety będą dostępne w sprzedaży od poniedziałku 24.10 na www.ebilet.pl/dawidpodsiadlo, a organizatorami wydarzenia są: MUZK, West Eventz oraz PGE Narodowy.

Ostatni wyprzedany wspólny koncert Dawida i Taco na PGE Narodowym w 2019 roku przyciągnął prawie 60 tysięcy widzów. Zapowiedziany na rok 2023 koncert Podsiadło będzie miał szanse pobić ten wynik – organizatorzy przygotowali bowiem prawie 80 tysięcy biletów.Tegoroczne koncerty stadionowe Podsiadło w Gdańsku, Wrocławiu i Chorzowie zgromadziły łącznie ponad 150-tysięczną publiczność. To właśnie na nich odkrywane były pierwsze karty zwiastujące nową płytę artysty – „Lata Dwudzieste”. Powrót na PGE Narodowy to kolejna z niespodzianek, którą przygotował Dawid, jednak jak zapewnia – nie ostatnia.

Czekają nas niespodzianki!

Koncertowe emocje przypomni fanom opublikowane dziś wideo z dotychczas największego koncertu Dawida – na Stadionie Śląskim w Chorzowie, który odbył się w czerwcu tego roku. Wykonanie „Szarość i Róż” z gościnnym udziałem Orkiestry OSP Nadarzyn idealnie ilustruje rozmach i skalę obecnych przedsięwzięć Dawida. I choć numer ten zamyka album „Lata Dwudzieste, to jednocześnie wideo z tym utworem może śmiało stanowić zapowiedź jeszcze wielu niespodzianek od artysty w najbliższych miesiącach…