David Gilmour pracuje nad nowym albumem! Co szykuje muzyk Pink Floyd

i

Autor: Dafydd Owen/Photoshot/REPORTER W 2024 roku ukaże się nowa płyta Davida Gilmoura?

David Gilmour pracuje nad nowym albumem! Nowe wieści o wydawnictwie!

2024-03-18 15:16

Mamy nowy, 2024 rok, a wraz z nimi zupełnie nowe, muzyczne premiery. O kilku nadchodzących, potwierdzonych albumach już wiemy, ale spodziewamy się jeszcze wielu niespodzianek. Czyżby jedną z nich miał być nowy, pierwszy od dziewięciu lat, projekt prawdziwej legendy, czyli Davida Gilmoura? Wiele na to wskazuje!

David Gilmour wielką światową karierę rozpoczął jako członek zespołu Pink Floyd, do którego dołączył w 1967 roku, na krótko przed wyrzuceniem z grupy jej współzałożyciela i wtedy lidera, Syda Barretta. Pierwszy album formacji, nagrany z udziałem gitarzysty, to A Saucerful of Secrets. Przez lata Gilmour budował swoją pozycję w świecie muzyki, aż w końcu w 1985 roku, po odejściu ze składu Rogera Watersa, stanął na czele Pink Floyd, który po tym czasie wydał jeszcze trzy płyty.

Jeszcze w czasach działalności w Pink Floyd, artysta rozpoczął karierę solową, wydaniem w 1978 roku debiutanckiej płyty, zatytułowanej po prostu imieniem i nazwiskiem. Do tej pory Gilmour zaprezentował kolejne trzy płyty: About Face, On an Island i najnowszą, Rattle That Lock z 2015 roku.

Pink Floyd - 5 ciekawostek o albumie “The Dark Side of the Moon” | Jak dziś rockuje?

David Gilmour wyda w tym roku nowy album?

Choć muzyk pozostaje aktywny zawodowo - a nawet w 2022 roku on i Nick Mason powrócili jako Pink Floyd z antywojennym hymnem Hey, Hey, Rise Up! - to biorąc pod uwagę karierę solową, nic poza wydaniem w 2020 roku singla Yes, I Have Ghosts, szczególnego się u niego nie dzieje.

Wygląda na to, że czas to zakończyć! Plotki na ten temat rozbudziła żona Gilmoura. Polly Samson od jakiegoś czasu publikuje w swoich social mediach zdjęcia artysty w studiu nagraniowym, w którym towarzyszą mu inni muzycy: basista Guy Pratt (który jest także częścią projektu Nick Maśson's Saucerful of Secrets), Roger Eno na fortepianie, perkusista Adam Betts i basista Tom Herbert. Wcześniej także w wywiadzie dla "Ziles Inopti" Samson powiedziała, że wraz z mężem pracują nad nowymi piosenkami. Teraz fanowska strona Fink Floyd, Neptune Pink Floyd wskazuje, że premiery nowego, pierwszego od dziewięciu lat albumu Davida Gilmoura, można się spodziewać w 2024 roku!

Nowe wieści na temat projektu artysty!

Teraz Samson dała kolejny update na temat postępu prac. Żona artysty zamieściła w social mediach serię czarno-białych zdjęć, na którym poza Gilmourem widnieją producent muzyczny Charlie Andrew oraz orkiestra i chór! Do spotkania doszło w brytyjskim Angel Studios. Wygląda na to, że praca nad nowym projektem artysty wre! Pozostaje czekać na ogłoszenie oficjalnych szczegółów wydawnictwa.

Sprawdź, jakie ciekawostki kryją się za albumem "A Momentary Lapse of Reason"!

Listen on Spreaker.