David Coverdale (Whitesnake) nadal ma poważne problemy zdrowotne. Basistka mówi o stanie zdrowia artysty

i

Autor: Marcin Kaminski/East News Problemy zdrowotne Davida Coverdale'a

David Coverdale (Whitesnake) nadal ma poważne problemy zdrowotne. Basistka mówi o stanie zdrowia artysty

2022-10-13 11:05

Pod koniec czerwca media po raz pierwszy obiegła informacja o problemach zdrowotnych Davida Coverdale'a i w związku z tym przerwaniem trasy koncertowej zespołu Whitesnake. Niestety, stan zdrowia wokalisty okazał się dużo poważniejszy, w efekcie czego pozostałe występy zostały odwołane. Wygląda na to, że sytuacja ta szybko się nie zmieni.

David Coverdale to angielski piosenkarz rockowy, który rozpoczął karierę jako wokalista w legendarnym zespole Deep Purple, którego członkiem był raptem przez trzy lata, ale z którym zdążył nagrać trzy albumy studyjne: Burn, Stormbringer Come Taste the Band. Po zawieszeniu działalności grupy, Coverdale rozpoczął karierę solową. a w 1978 roku założył zespół Whitesnake, który ma na koncie tak kultowe numery jak Fool for Your Loving, Here I Go Again, Still of the Night czy Is This Love. W 1990 roku formacja zawiesiła działalność, a David połączył siły z Jimmym Pagem, z którym nagrał album Coverdale-Page, który osiągnął sukces na całym świecie. Od 2003 roku artysta poświęca się działalności w Whitesnake.

Poważne problemy zdrowotne Davida Coverdale'a

W maju 2022 roku formacja rozpoczęła swoją pożegnalną trasę koncertową. W ramach "The Farewell Tour" Whitesnake, poprzedzani występem grupy Europe, zagrali w czerwcu w krakowskiej TAURON Arenie. Niestety, kilka dni później przedstawiciele zespołu poinformowali, że ten zmuszony jest przełożyć najbliższe występy ze względu na problemy zdrowotne Coverdale'a. Muzyk zmaga się z poważną infekcją dróg oddechowych, co znacznie wpłynęło na jego zatoki i tchawicę, a w efekcie uniemożliwiło śpiewanie. Sytuacja okazała się na tyle nieciekawa, że niedługo później pozostałe występy z trasy zostały odwołane i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miały zostać wznowione.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

Basistka Whitesnake o stanie zdrowia Davida Coverdale'a

Temat stanu zdrowia wokalisty poruszyła w najnowszym wywiadzie basistka Whitesnake, Tanya O'Callaghan. Artystka zdradziła, że stan Davida nadal nie jest najlepszy i potrzebuje on czasu na wyleczenie. Tanya opowiedziała, że lekarze dali Coverdale'owi wybór - mógł kontynuować trasę, ale wtedy jego głos zostałby uszkodzony na tyle, że najpewniej szybko musiałby zakończyć nie tylko serię występów, ale też całą karierę - co początkowo David był gotów zrobić - zalecano jednak, by dał sobie czasu na wyzdrowienie i dojście do pełni formy. Na szczęście basistka powiedziała, że widzi, że z dnia na dzień muzyk jest w coraz lepszej formie, wie, że uwielbia on być w zespole i koncertować, nie była jednak w stanie odpowiedzieć na pytanie czy - i kiedy - można się spodziewać powrotu Whitesnake na scenę.