Dave Mustaine ujawnił nazwisko nowego basisty Megadeth. Kto będzie grał w zespole?

i

Autor: screen: https://youtu.be/mEkXyEIu3OU

Dave Mustaine wskazuje ulubione solówki napisane dla Megadeth. Zaskoczeni?

2021-11-16 9:48

Dave Mustaine ma na swoim koncie wiele kultowych riffów oraz solówek, które przeszły do historii. Niedawno lider Megadeth wskazał swoje ulubione solówki, które napisał na potrzeby swojej grupy.

Dave Mustaine to człowiek, który ma na swoim koncie kultowe riffy, napisane na potrzeby legendarnych zespołów. Na tej pokaźnej liście, znajdują się także solówki, które stały się bardzo ważne dla wielu gitarzystów. Jakie solówki według samego Dave'a są najlepsze? Tutaj wybory raczej nie są zaskakujące, chociaż kilka osób może się zdziwić.

EskaROCK Live! - Organek - Cały ten fejm

Dave Mustaine wskazuje ulubione solówki napisane dla Megadeth. Zaskoczeni?

W krótkiej sesji Q&A, Dave został zapytany o swoje ulubione solówki, o czym powiedział wprost:

Ciężko powiedzieć, bo są takie solówki, które są świetne, ale nie graliśmy ich na żywo od tak dawna, że zapomniałem o ich istnieniu… 200 utworów, tyle solówek i innych rzeczy… Jeśli chodzi o kawałki, które gramy regularnie i dobrze je pamiętam, to lubię solówkę z „The Threat Is Real”.

Uwielbiam też tę z „Holy Wars”. Podobnie jest z solówką z „Wake Up Dead” – świetnie mi się ją gra i naprawdę ją lubię. To jedna z moich pierwszych wielkich solówek, która sprawiła, że wiele osób zainteresowało się Megadeth. No i oczywiście ta z „[In My] Darkest Hour”.

Przypomnijmy, że wkrótce powinna ukazać się nowa płyta Megadeth, która zapowiadana jest od kilku miesięcy.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu