Dave Mustaine o odejściu z Metalliki: Nie chciałem, żeby korzystali z moich nagrań, ale i tak to zrobili

i

Autor: Canadian Press / Rex Features/EAST NEWS Dave Mustaine ma pretensje do Metalliki

Dave Mustaine o odejściu z Metalliki: "Nie chciałem, żeby korzystali z moich nagrań, ale i tak to zrobili"

2022-08-26 16:15

Dave Mustaine na całego przygotowuje się do premiery najnowszego albumu Megadeth. Przy okazji licznych wywiadów, których w związku z tym udziela, po prostu nie mogło zabraknąć tematu Metalliki. Muzyk powiedział, że miał do członków tej grupy tylko jedną prośbę, z której Ci się jednak nie wywiązali.

Już w piątek 2 września ukaże się najnowszy album Megadeth. Krążek The Sick, the Dying... and the Dead! promują trzy single - We'll Be Back, Night Stalker Solider On! Partie basowe nagrane przez Davida Ellefsona zostały usunięte a za ich ponowne nagranie odpowiada Steve'a Di Giorgio - basista grupy Testament. Na albumie nie usłyszymy więc Jamesa LoMenzo, obecnego basisty Megadeth. Będzie to pierwsza płyta zespołu z perkusistą Dirkiem Verbeurenem i pierwsze wydawnictwo grupy od sześciu lat. Szczególnym elementem promocji nowego wydawnictwa dla każdego artysty czy zespoły są wywiady, w których to posłuchać można na temat procesu powstawania albumu, ciekawostek z nim związanych i różnych innych historii. W jednym z ostatnich, jakiego udzielił Dave Mustaine, lider zespołu, nie zabrakło tematu formacji, której członkiem był w latach 1981-1983, czyli Metalliki.

Dave Mustaine o Metallice w najnowszym wywiadzie

Dave był gościem podcastu "The Joe Rogan Experience". W rozmowie z prowadzącym muzyk powrócił do lat 80-tych i trochę powspominał czas, jaki spędził w Metallice. Mustaine szczególnie nie mógł przeboleć jednej rzeczy - powiedział Roganowi, że zwrócił się do pozostałych muzyków z prośbą, by Ci nie wykorzystywali stworzonej przez niego muzyki na wydawanych albumach. Jego apel nie spotkał się jednak ze zrozumieniem. Jak wiadomo, Dave wpisany jest jako współautor czterech numerów z albumu Kill 'Em All  i dwóch z Ride the Lightning. Gitarzysta twierdzi też, że jest współautorem kawałka Leper Messiah, który miał zostać oparty na starszej piosence, The Hills Ran Red, jednak Metallica stanowczo temu zaprzeczyła.

Co tam w środku gra - Metallica

Najbardziej niepokoiło mnie to, że najpierw miałem całą moją muzykę, a później im ją zostawiłem mówiąc jednak: "Nie używajcie moich nagrań", a oni i tak to zrobili. Użyli jej na pierwszej płycie, drugiej. Są też fragmenty mojej muzyki w piosence z trzeciego krążka. Wszystkie solówki na "Kill 'Em All" są moje, poza tym, że wykonuje je Kirk. Są podobne, ale nie takie same. Kirk jest niezłym gitarzystą - powiedział Dave.

Co z tantiemami?

Muzyk został zapytany, czy w takim razie dostał należne mu tantiemy. Ten odpowiedział, że tak, jednak przez wiele lat pieniądze ze sprzedaży numeru Metal Militia trafiały do Kirka. Dave stwierdził jednak, że:

Nie mam żalu. To tylko pieniądze. ważniejsze niż cokolwiek na świecie są dla mnie moje dzieci. Kocham naszych fanów. Mam w tym życiu tak wiele rzeczy, które dają mi szczęście, przede wszystkim moja rodzina. Jest też oczywiście moja relacja z Bogiem. traktuję ją coś bardzo, bardzo osobistego. Nie rozmawiam o niej z ludźmi.

Forrest Gump - jak dobrze pamiętasz film z Tomem Hanksem? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Ile wynosiło IQ Forresta?