Wielki powrót Megadeth! Sprawdźcie mocny klip do singla “We’ll Be Back”, zapowiadającego nowy album zespołu. Kiedy ukaże się płyta?

Wielki powrót Megadeth! Sprawdźcie mocny klip do singla “We’ll Be Back”, zapowiadającego nowy album zespołu. Kiedy ukaże się płyta?
Autor: Screen z YouTube/Megadeth Megadeth wraca z nową muzyką! Kiedy premiera płyty?

Na to zapowiadało się już od dłuższego czasu! Panowie z Megadeth oficjalnie zaprezentowali pierwszy singiel, zapowiadający ich najnowszy, szesnasty album studyjny! W czwartek 23 czerwca, dokładnie o godzinie 14:00 czasu polskiego, ukazał się mocny klip do piosenki “We’ll Be Back”! Wiadomo już także, kiedy ukaże się nadchodzący krążek grupy - sprawdźcie szczegóły!

Megadeth to amerykański zespół thrash metalowy, założony w 1983 roku przez wokalistę i gitarzystę Dave’a Mustaine’a i basistę Davida Ellefsona, dziś wchodzący, wraz z Metalliką, Anthraxem i Slayerem do tzw. Wielkiej Czwórki thrash metalu. Grupa wydała swój pierwszy album studyjny, zatytułowany Killing Is My Business... and Business Is Good! w czerwcu 1985 roku, który zyskał umiarkowany sukces komercyjny, ale przykuł uwagę wytwórni Capitol Records, która podpisała z zespołem kontrakt. Wydany rok później Peace Sells... but Who's Buying? stał się wielkim hitem sceny metalowej. Członkowie zespołu borykali się przez lata z problemami z agresją i używkami, przez co formacja miała bardzo złą opinię na rynku, nie przeszkodziło to jej jednak w osiągnięciu sukcesu. Megadeth ma aktualnie na koncie piętnaście albumów studyjnych, w tym ostatni - Dystopia - z 2016 roku.

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Wielki powrót Megadeth! Posłuchajcie singla “We’ll Be Back”!

Od kilku dni w social mediach zespołu pojawiały się treści sugerujące, że grupa przymierza się do wydania nowej muzyki. Wszystko stało się jasne w środę 22 czerwca, kiedy Panowie udostępnili link do specjalnej strony internetowej, na której można było usłyszeć fragment niezatytułowanego kawałka. Oficjalnie ukazał się on 23 czerwca, dokładnie o godzinie 14:00 czasu polskiego. Pierwszym singlem z nadchodzącego albumu The Sick, the Dying... and the Dead! został mocny numer We’ll Be Back, do którego ukazał się także teledysk, przedstawiający rzeczywistość wojenną - sprawdźcie sami! Jest to pierwsza część teledyskowej trylogii, która będzie towarzyszyć promocji albumu.

The Sick, the Dying... and the Dead! - data premiery

Zespół ujawnił także oficjalną datę premiery nadchodzącego albumu. Płyta The Sick, the Dying... and the Dead! ukaże się już 2 września, znajdzie się na niej 11 piosenek, w tym duety z Sammym Hagarem i raperem Ice-T. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, partie basowe nagrane przez Davida Ellefsona zostały usunięte a za ich ponowne nagranie odpowiada Steve'a Di Giorgio - basista grupy Testament. Na albumie nie usłyszymy więc Jamesa LoMenzo, który niedawno został ogłoszony nowym basistą Megadeth. Będzie to pierwsza płyta zespołu z perkusistą Dirkiem Verbeurenem i pierwsze wydawnictwo grupy od sześciu lat.

Sonda
Czekasz na nową płytę Megadeth?