Wielki powrót Megadeth! Sprawdźcie mocny klip do singla “We’ll Be Back”, zapowiadającego nowy album zespołu. Kiedy ukaże się płyta?

i

Autor: Screen z YouTube/Megadeth Megadeth wraca z nową muzyką! Kiedy premiera płyty?

Wielki powrót Megadeth! Sprawdźcie mocny klip do singla “We’ll Be Back”, zapowiadającego nowy album zespołu. Kiedy ukaże się płyta?

2022-06-23 14:38

Na to zapowiadało się już od dłuższego czasu! Panowie z Megadeth oficjalnie zaprezentowali pierwszy singiel, zapowiadający ich najnowszy, szesnasty album studyjny! W czwartek 23 czerwca, dokładnie o godzinie 14:00 czasu polskiego, ukazał się mocny klip do piosenki “We’ll Be Back”! Wiadomo już także, kiedy ukaże się nadchodzący krążek grupy - sprawdźcie szczegóły!

Megadeth to amerykański zespół thrash metalowy, założony w 1983 roku przez wokalistę i gitarzystę Dave’a Mustaine’a i basistę Davida Ellefsona, dziś wchodzący, wraz z Metalliką, Anthraxem i Slayerem do tzw. Wielkiej Czwórki thrash metalu. Grupa wydała swój pierwszy album studyjny, zatytułowany Killing Is My Business... and Business Is Good! w czerwcu 1985 roku, który zyskał umiarkowany sukces komercyjny, ale przykuł uwagę wytwórni Capitol Records, która podpisała z zespołem kontrakt. Wydany rok później Peace Sells... but Who's Buying? stał się wielkim hitem sceny metalowej. Członkowie zespołu borykali się przez lata z problemami z agresją i używkami, przez co formacja miała bardzo złą opinię na rynku, nie przeszkodziło to jej jednak w osiągnięciu sukcesu. Megadeth ma aktualnie na koncie piętnaście albumów studyjnych, w tym ostatni - Dystopia - z 2016 roku.

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Wielki powrót Megadeth! Posłuchajcie singla “We’ll Be Back”!

Od kilku dni w social mediach zespołu pojawiały się treści sugerujące, że grupa przymierza się do wydania nowej muzyki. Wszystko stało się jasne w środę 22 czerwca, kiedy Panowie udostępnili link do specjalnej strony internetowej, na której można było usłyszeć fragment niezatytułowanego kawałka. Oficjalnie ukazał się on 23 czerwca, dokładnie o godzinie 14:00 czasu polskiego. Pierwszym singlem z nadchodzącego albumu The Sick, the Dying... and the Dead! został mocny numer We’ll Be Back, do którego ukazał się także teledysk, przedstawiający rzeczywistość wojenną - sprawdźcie sami! Jest to pierwsza część teledyskowej trylogii, która będzie towarzyszyć promocji albumu.

The Sick, the Dying... and the Dead! - data premiery

Zespół ujawnił także oficjalną datę premiery nadchodzącego albumu. Płyta The Sick, the Dying... and the Dead! ukaże się już 2 września, znajdzie się na niej 11 piosenek, w tym duety z Sammym Hagarem i raperem Ice-T. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, partie basowe nagrane przez Davida Ellefsona zostały usunięte a za ich ponowne nagranie odpowiada Steve'a Di Giorgio - basista grupy Testament. Na albumie nie usłyszymy więc Jamesa LoMenzo, który niedawno został ogłoszony nowym basistą Megadeth. Będzie to pierwsza płyta zespołu z perkusistą Dirkiem Verbeurenem i pierwsze wydawnictwo grupy od sześciu lat.

Sonda
Czekasz na nową płytę Megadeth?