Dave Grohl z córką zaśpiewał kultowy utwór Nirvany! Violet Grohl zrobi karierę?

i

Autor: MIGUEL SCHINCARIOL/AFP/East News Dave i Violet Grohl wykonali razem przebój Nirvany

Dave Grohl z córką wykonał kultowy utwór Nirvany! Violet Grohl zrobi karierę?

2023-11-18 11:53

Dzieci idą w ślady rodziców i raczej nie ma w tym nic zadziwiającego. Pociechy tych nieco bardziej sławnych osób często same wybierają podobne ścieżki kariery. Jedną z nich jest Violet Grohl, która już, mimo młodego wieku, próbuje swoich sił na scenie, a dzięki zespołowi ojca ma okazję występować na największych scenach na świecie.

Zespół Foo Fighters zdaje się dopiero rozkręcać pod względem koncertowym. Formacja na dobre powróciła wiosną tego roku po tragicznej i niespodziewanej śmierci wieloletniego perkusisty, Taylora Hawkinsa, wydając świetnie przyjęty i nominowany do nagród Grammy album Bute Here We Are. Już tegoroczne lato grupa spędziła w trasie i wystąpiła na największych światowych festiwalach i pewne jest, że w przyszłym roku nie ma zamiaru zwalniać tempa. Polscy fani grupy już wiedzą, że ta w przyszłym roku pojawi się na Open'erze, dzięki czemu na scenie najpewniej dane nam będzie obejrzeć w akcji także córkę Dave'a Grohla, Violet.

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

Dave i Violet Grohl razem na scenie

Córka lidera Foo Fighters udzielała się w chórkach już na poprzedniej płycie zespołu, Medicine at Midnight, jej udział w tej najnowszej jest jednak dużo bardziej wyraźny. Violet cieszy się obecnie statusem pełnoprawnej członkini składu koncertowego formacji swojego ojca i często pojawia się także na samym przodzie sceny.

Czy Violet ma szansę na wielką karierę? Czy ma talent? Można się o tym przekonać sprawdzając poniższe nagranie z występu córki Grohla. Ta w miniony weekend pojawiła się gościnnie na występie Mike'a Garsona, byłego klawiszowca Davida Bowie. Dwójka wykonała wspólnie całą serię coverów artysty, a w pewnym momencie na scenie pojawił się także Dave. Wykonał on ze swoją córką ich popisowy numer, czyli Show Me How z najnowszej płyty Foo Fighters, ale też klasyk Nirvany. Jak brzmi Heart-Shaped Box w wersji ze śpiewem Violet i Grohlem za perkusją? Posłuchaj poniżej!