Dave Grohl w duecie z córką! Przed Violet Grohl światowa kariera?

i

Autor: Theo Wargo/Getty AFP/East News Violet Grohl występuje u boku ojca

Dave Grohl w duecie z córką! Przed Violet Grohl światowa kariera?

2022-12-29 11:08

Ostatnio coraz głośniej jest w mediach na temat zjawiska, które określa się mianem “nepo babies”. Mowa w nim o dzieciach sławnych osób, które same rozpoczynają kariery w różnych dziedzinach show biznesu i niemal od razu osiągają w nich sukces, a za przyczynę takiego stanu rzeczy podaje się przede wszystkim znane nazwisko. Kolejną, o której za chwilę będzie można mówić w tym kontekście, będzie z pewnością Violet Grohl, która coraz bardziej pokazuje, że zamierza rozpocząć karierę muzyczną. Pomaga jej w tym oczywiście sławny tata.

Nie milkną echa artykułu, który opublikowany został w “New York Magazine” - mowa o tekście na temat zjawiska “nepo babies”, czyli sytuacji, gdy dzieci znanych, sławnych, często wpływowych osób, same rozpoczynają kariery w różnych dziedzinach show biznesu i niemal od razu osiągają w nich sukces, a za przyczynę takiego stanu rzeczy podaje się przede wszystkim znane nazwisko, a nie wielki talent. Choć nie ma nic zadziwiającego w tym, że dzieci idą w ślady swoich rodziców, to już zupełnie zdumiewająca jest skala tego zjawiska w amerykańskim przemyśle i fakt, że niekiedy do obsadzenia w roli wystarczy słówko znanej mamy czy sławnego taty.

Dave Grohl w duecie z córką

Choć powstaje coraz więcej dokładnie rozpisanych schematów, na których znaleźć można sieć powiązań - sprawdź jeden z nich pod linkiem - to, póki co, na próżno szukać na nich panny Violet Grohl. Córka, oczywiście, Dave’a Grohla, od najmłodszych lat występuje u boku sławnego ojca i nie da się ukryć, że ma ona coraz większy apetyt na solową i światową sławę. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż Violet pojawiła się jako jedna z głównych gwiazd na jednym z tribute koncertów w hołdzie Taylorowi Hawkinsowi, gdzie wystąpiła kilkakrotnie u boku największych gwiazd muzyki.

Violet oczywiście nadal próbuje swoich sił w muzyce. Podczas sesji koncertów w ramach “Hanukah Sessions” 16-latka wystąpiła ze swoim ojcem w utworze “At Seventeen”, wcześniej zaś zaśpiewała własną wersję klasycznej pieśni “Hallelujah”, wykonywanej w oryginale przez Leonarda Cohena. W sieci dostępne są nagrania z tego występu. Violet zrobi karierę na całym świecie? Ma talent?

Co tam w środku gra? Nirvana

Nirvana - jak dobrze znasz historię legendy grunge'u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z jakim innym legendarnym muzykiem skonfliktowany był Kurt Cobain?