Courtney Love napisała piosenkę, zatytułowaną… “Justice for Kurt”: “Zrujnował wszystko”

i

Autor: PHOTOlink/Courtesy Everett Collection/East News Była żona lidera Nirvany napisała o nim piosenkę

wypowiedzi muzyków

Courtney Love napisała piosenkę, zatytułowaną… “Justice for Kurt"!

2024-07-08 15:02

Małżeństwo Courtney Love i Kurta Cobaina to jedna z najgłośniejszych historii miłosnych w świecie rocka. Para była ze sobą od końca lat 80., aż do tragicznej śmierci muzyka. Ich związek, choć krótki, był niezwykle intensywny i bywa określany jako toksyczny. Szczególny wyraz tego dała Courtney w jednym z wywiadów.

Kurt Cobain i Courtney Love poznali się na przełomie lat 80. i 90. - relacje co do tego, kiedy dokładnie, są sprzeczne. Wiadomo jednak, że para zaczęła spotykać się ze sobą na poważnie pod koniec 1991 roku, a ślub wzięła w lutym 1992 roku. Kilka miesięcy później na świat przyszła jedyna córka małżeństwa - Frances Bean, Związek tej dwójki od samego początku był bardzo burzliwy i w dużej mierze opierał się na wspólnym zażywaniu substancji psychoaktywnych. Wszystko pogorszyło się jeszcze bardziej w 1994 roku, kiedy to Kurt na poważnie zaczął zmagać się nie tylko z uzależnieniem, ale także myślami samobójczymi. Cobain zmarł 5 kwietnia 1994 roku, a wokół jego śmierci narosło wiele teorii spiskowych, spośród których najpopularniejsza z pewnością jest ta, oskarżająca żonę muzykę o… zlecenie jego zabójstwa. Plotki te krążą w świecie show biznesu od lat.

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Courtney Love napisała piosenkę, zatytułowaną… “Justice for Kurt”

Courtney od lat wypowiada się w mediach na temat nieżyjącego męża, jakiś czas temu w rozmowie w ramach podcastu “WTF”, liderka Hole poszła o krok dalej. Love zdradziła, że jest w trakcie prac nad nowym albumem i właśnie podczas tych sesji nagraniowych napisała numer, zatytułowany… “Justice for Kurt”! Wiadomo, że trwa on 2 minuty i 24 sekundy, Courtney nie umieści jednak kawałka na nadchodzącym wydawnictwie, gdyż zdaje sobie sprawę z tego, że odbiór zostałby zdominowany przez jedną narrację. Artystka dodała też, że… nie potrzebuje, by Kurt zrujnował kolejną sprawę w jej życiu.

To nie jest tego warte – trwa tylko 2:24, to półtora robaka. Dobra, jeśli mam napisać pieprzoną piosenkę zatytułowaną„ Justice for Kurt ”, to od razu wiem, że będzie to pie****ny robak. Nie umieszczę tego na tej płycie, żeby zrujnowało całość. Nie potrzebuję, żeby Kurt zrujnował kolejne gó**o w moim życiu. Dziękuję. Kocham cię, ale nie. Zrujnował wszystko! Rujnujący, biedny, pieprzony facet - powiedziała Courtney w podcaście.

Sprawdź, jakie ciekawostki kryją się za albumem "Celebrity Skin" grupy Hole: