Darkthrone powraca z nowym albumem. Autorem okładki It Beckons Us All jest polski artysta

i

Autor: mat. prasowe

Nowości muzyczne

Darkthrone powraca z nowym albumem. Autorem okładki "It Beckons Us All" jest polski artysta

Norwescy blackmetalowcy z zespołu Darkthrone zapowiedzieli nowy studyjny album, który na rynku ukaże się pod koniec kwietnia tego roku. Co ciekawe, okładkę "It Beckons Us All" zaprojektował Polak.

Nowy album Darkthrone. Okładkę zaprojektował Polak

Formacja Darkthrone zapowiedziała nowy studyjny album. Krążek zatytułowany "It Beckons Us All" ujrzy światło dzienne już 26 kwietnia. Znajdziemy na nim siedem premierowych kompozycji. Warto nadmienić, że okładkę nadchodzącej płyty Darkthrone przygotował polski artysta i grafik, Zbigniew M. Bielak, który w przeszłości współpracował z takimi zespołami, jak m.in. Ghost, Mayhem czy Carcass.  

Człowiek Z Metalu - o czym traktują blackmetalowe teksty piosenek?

– Z dumą ogłaszam, że po raz pierwszy – a pracowaliśmy razem już czwarty raz – miałem zaszczyt zaprojektować okładkę zupełnie nowej studyjnej płyty dla jednego z moich ulubionych zespołów wszechczasów – Darkthrone. Dziękuję, to spełnienie marzeń i najlepszy prezent urodzinowy w historii. Zawsze myślałem, że ich niesamowite logo wygląda jak zgnieciony pająk, więc tą grafiką chciałem ukłonić się niektórym z moich "brzydszych" ulubieńców. Chodzi o okładkę "Bride of Insect" Nuclear Death czy o kultowego pająka Jose Guadalupe Posady z Hellhammer – pisze w mediach społecznościowych najbardziej znany na świecie, obok Rosława Szaybo, polski projektant okładek albumów muzycznych. 

Tak prezentuje się wspomniana okładka w pełnej okazałości:

Darkthrone. Okładka nowego albumu

i

Autor: mat. prasowe

A oto tracklista albumu Darkthrone:

  1. Howling Primitive Colonies
  2. Eon 3
  3. Black Dawn Affiliation
  4. And In That Moment I Knew The Answer
  5. The Bird People Of Nordland
  6. The Heavy Hand
  7. The Lone Pines Of The Lost Planet

Darkthrone to norweski zespół, który powstał w 1988 roku. W jego składzie znajdują się: Nocturno Culto i Fenriz. Zaliczany jest do drugiej fali black metalu. Pierwszy album grupy ukazał się w 1991 roku. Najsłynniejszy album wydali rok później. Mowa oczywiście o "A Blaze in the Northern Sky", który od 2020 roku znajduje się na stałej wystawie Norweskiej Biblioteki Narodowej (ze względu na ogromne znaczenie dla tamtejszej kultury). 

Pięć albumów, na których pojawiły się obrazy Zdzisława Beksińskiego: