Rob Halford

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Wiadomości

Czy powróci zespół Fight Roba Halforda? "Zdarzały się dziwniejsze rzeczy"

Czy jest szansa, żeby w niedalekiej przyszłości doszło do reaktywacji zespołu Fight dowodzonego przez Roba Halforda, wokalistę Judas Priest? Gitarzysta Fight został o to zapytany ostatnio w jednym z wywiadów.

Czy powróci zespół Fight Roba Halforda?

W 1992 roku wokalista Rob Halford, po odejściu z Judas Priest, powołał do życia zespół Fight. Debiutancki album formacji, zatytułowany "War of Words", ukazał się na rynku rok później. W 1995 roku premierę miał natomiast drugi krążek "A Small Deadly Space". I na tym historia Fight się zakończyła. Grupa została rozwiązana, a Halford zaczął działać w 2WO, a następnie pod szyldem Halford. W 2003 roku powrócił natomiast do Judas Priest. 

Wróćmy jednak do Fight... W zespole, oprócz Halforda, występowali m.in. perkusista Scott Travis czy basista John "Jay Jay" Brown, który ostatnio został zapytany w jednym z wywiadów, czy istnieje możliwość, aby zespół powrócił i nagrał kolejny studyjny album.  

Wywiad - Judas Priest - Krzysiek Sokołowski | ESKA Rock

Zdarzały się już dziwniejsze rzeczy. Rob mówił o tym przez jakiś czas. Ale potem niewiele na ten temat słyszałem. Byłoby fajnie, gdybyśmy mogli chociaż spotkać się i dać kilka koncertów – odpowiedział basista w rozmowie z "Friday 13th". 

W 2015 roku Halford, w wywiadzie dla australijskiego portalu "Scenestr", nie wykluczał, że powrót Fight w przyszłości może nastąpić. – Judas Priest to dla mnie najważniejszy zespół. W Priest jesteśmy często bardzo zajęci, więc to kwestia znalezienia wolnego czasu. Bardzo bym chciał. [...] Może więc wrócę do tematu Fight, odnowię kontakt i będę się dobrze bawić

Na razie jednak Halford zajmuje się koncertowaniem z Judas Priest. Zespół w tym roku wydał album "Invincible Shield", który promuje w trakcie występów w Europie. 30 marca muzycy JP zagrali w Polsce, w krakowskiej Tauron Arenie, wraz z Saxon oraz Uriah Heep. 

Oto najlepsze albumy w dorobku Judas Priest [TOP5]:

Listen on Spreaker.