Courtney Love wraca na duży ekran! Liderka Hole zagra u boku m.in. Viggo Mortensena i Ala Pacino!

i

Autor: JM HAEDRICH/SIPA/SIPA/East News/VALERIE MACON/AFP/East News Courtney Love wraca do aktorstwa!

Courtney Love wraca na duży ekran! Liderka Hole zagra u boku m.in. Viggo Mortensena i Ala Pacino!

2023-05-16 13:22

Nie każdy o tym wie, ale Courtney Love rozpoczynała swoją przygodę ze światem show biznesu jako aktorka! Liderka grupy Hole była zawsze dobrze oceniania za swoje role, uzyskała nawet nominację do Złotego Globu. Choć Love miała kilkuletnią przerwę od kina, to wiadomo już, że powraca na wielki ekran!

Choć Courtney Love dała się poznać świat przede wszystkim jako wokalistka i kompozytorka, a szczególnie liderka grupy Hole, to jednak warto pamiętać, że początkowo próbowała swoich sił w kinie. W latach 80. Love była uczennicą m.in. San Francisco Art Institute, uczęszczała również na kursy, prowadzone przez Whoopi Goldberg. W 1985 roku wzięła udział w przesłuchaniach do filmu Sid i Nancy, chcąc wcielić się w rolę tytułową. Reżyser Alex Cox zdecydował się ją jednak obsadzić w niewielkiej roli drugoplanowej. Gra Love zwróciła jednak uwagę i spotkała się z uznaniem krytyków. Cox zdecydował się następnie obsadzić Courtney w głównej roli swojego filmu Z piekła rodem, Love pojawiła się też w projekcie Andy'ego Warhola i teledysku Ramones. Na początku lat 90. Love porzuciła aktorstwo na rzecz muzyki, powróciła jednak do gry w połowie dekady, a szczególnie istotny okazał się być dla niej rok 1996, kiedy to zagrała w filmie Skandalista Larry Flynt. Za rolę Althea Leasure, Love uzyskała nominację do Złotego Globu. Teraz, po pięciu latach przerwy, Courtney znów wraca na wielki ekran!

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Courtney Love w filmie o zamachu na JFK u boku Pacino i Mortensena!

W poniedziałek 15 maja ogłoszono, że na ekrany kin zbliża nowa produkcja Davida Mameta. Reżyser w najnowszym projekcie skupi się na zamachu na Johna F. Kennedy'ego. Thriller ukaże się pod tytułem Assassination, a za jego scenariusz odpowiadają Mamet i Nicholas Celozzi. Panowie są wnuczkami Sama Giancana, szefa chicagowskiej mafii, który mógł mieć duży wpływ na zamach na prezydenta. Wiadomo także, że w filmie pojawi się prawdziwa plejada gwiazd! Poza Courtney Love w Assassination zagrają również Al Pacino, Viggo Mortensen, Shia LaBeouf i John Travolta! Tak brzmi oficjalny opis produkcji:

1963. Podczas kluczowego przesłuchania przed sądem przeciwko zorganizowanej przestępczości, szef mafii z Chicago nakazuje zabójstwo prezydenta Johna F. Kennedy'ego Jr., tworząc śmiertelny spisek i zmieniając losy narodu.