Johnny Depp na dobre wraca do kina! Aktor wyreżyseruje film o słynnym malarzu

i

Autor: JUSSI NUKARI/AFP/East News Johnny Depp wyreżyseruje kolejny film!

Johnny Depp na dobre wraca do kina! Wystartowały zdjęcia do filmu, który reżyseruje!

2023-09-28 9:53

Przed Johnnym Deppem pracowite i intensywne miesiące. Aktor i muzyk powrócił na wielkie ekrany rolą w filmie, który miał swoją premierę na festiwalu w Cannes. To jednak nie wszystko! Depp po wielu latach przerwy, stanie także po drugiej stronie kamery! Wyreżyseruje film o słynnym malarzu! Zdjęcia do produkcji już wystartowały!

Johnny Depp ma za sobą intensywne lata. Aktor i muzyk został oskarżony przez swoją, byłą już żonę, również aktorkę Amber Heard, o przemoc fizyczną i psychiczną. Para wielokrotnie spotykała się w sądzie, w ubiegłym roku zaś oficjalnie zakończył się proces, w którym to Depp oskarżył byłą partnerkę o zniesławienie. Chodzi o felieton, który w 2018 roku ukazał się w “Washington Post”, w którym Heard napisała, że była ofiarą przemocy domowej. Choć nazwisko aktora nigdy w nim nie pada, to uważa on, że jego publikacja znacząco wpłynęła na jego karierę. 1 czerwca 2022 roku ława przysięgłych ogłosiła wyrok w “procesie dekady” - przysięgli orzekli na korzyść aktora, zasądzając na jego rzecz odszkodowanie w wysokości 10 milionów dolarów, które aktorka jest mu zobowiązana zapłacić. Jednak przysięgli zdecydowali, że Johnny też zniesławił Amber w trakcie procesu (a konkretnie jeden z jego adwokatów) i nakazał mu zapłacić byłej żonie 2 miliony dolarów. Choć kobieta początkowo zapowiedziała odwołanie się od wyroku, ostatecznie z tego zrezygnowała, a byli małżonkowie zawarli ugodę.

Aktorzy i Aktorki, którzy grają rocka!

Johnny Depp powrócił do łask kina

Taki a nie inny wyrok doprowadził opinię publiczną do prawdziwej euforii, co na dłuższą metę dorowadziło do wykreślenia Deppa z "czarnej listy Hollywood". W połowie maja miał miejsce festiwal w Cannes, a prestiżowe wydarzenie otworzył pokaz filmu Kochanica króla, w którym aktor wciela się w rolę Ludwika XV i w którym to, po raz pierwszy w karierze, gra w języku francuskim. Rola ta to dopiero początek.

Johnny Depp reżyseruje film o Amedeo Modigliani!

Choć Depp dał się poznać przede wszystkim jako aktor, to już na początku kariery pokazał, że ma ambicje, by zająć się także reżyserowaniem. W 1997 roku premierę miał film Odważny - reżyserski debiut Johnny'ego. Choć miał on swoją premierę w Cannes, zagrał w nim Marlon Brando, to jednak otrzymał on wyłącznie negatywne recenzje. Teraz, po ponad dwudziestu pięciu latach, Depp postanowił znów spróbować swoich sił za kamerą.

Aktor i muzyk yreżyseruje film biograficzny o jednym z najsłynniejszych malarzy, żyjącym i tworzącym na przełomie XIX i XX wieku, Amedeo Modiglianim. Wiadomo, że główne role w produkcji, zatytułowanej Modi, zagrają Riccardo Scamarcio (Modigliani), Al Pacino i Pierre Niney. Historia Modiglianiego oparta będzie na sztuce Dennisa McIntyre'a, a scenariusz napisał polski twórca, Jerzy Kromolowski, który połączy swoje siły z żoną, Mary Kromolowski. 

Zdjęcia do filmu już wystartowały! Nagrania mają obecnie miejsce na terenie Węgrzech, konkretnie w Budapeszcie, który najprawdopodobniej zastępuje Paryż. Najprawdopodobniej za kilka tygodni prace przeniosą się do Włoch.