Megadeth - koncert w Polsce coraz bliżej? Setlista i czasówka na występ legendy w Polsce

i

Autor: Materiały prasowe Megadeth na trasie!

"Countdown To Extinction" - kultowy album Megadeth dostępny w jakości Dolby Atmos

2023-03-15 15:12

Legendy thrash metalu, Megadeth – Dave Mustaine, Kiko Loureiro, James LoMenzo i Dirk Verbeuren – prezentują podwójnie zremasterowaną wersję multiplatynowego klasyka „Countdown To Extinction”.

Jakość Dolby Atmos pozwala fanom w pełni zanurzyć się w brzmieniu Megadeth. Zamiast oryginalnego analogowego miksu stereo z 1992 roku, możemy usłyszeć „Countdown To Extinction” w wysokiej rozdzielczości stereo 96 kHz/24 bit. Obie wersje są już dostępne na platformach cyfrowych.

Legendarny album Megadeth

Wydany w 1992 roku album „Countdown To Extinction” zadebiutował na 2. miejscu listy Billboard 200 oraz otrzymał nominację do nagrody Grammy. Płyta stanowi ważny punkt w karierze zespołu, zarówno pod względem pisania tekstów, jak i od strony technicznej. Utwory takie jak „Symphony of Destruction”, „Sweating Bullets” czy „Skin O’ My Teeth” pomogły im utorować drogę do mainstreamu. W 1993 roku grupa otrzymała nagrodę The Doris Day Music Award podczas gali The Humane Society’s Genesis Awards za tytułowy utwór o walce na rzecz praw zwierząt. Wśród laureatów tego wyróżnienia są także Paul McCartney, Peter Gabriel i Crosby & Nash.

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Megadeth nie zwalnia tempa!

W zeszłym roku Megadeth wydał długo wyczekiwany szesnasty album studyjny „The Sick, The Dying… And The Dead!”. Już w pierwszym tygodniu sprzedaży zespół zajął 3. miejsce na liście Billboard 200 – to ich ósmy album w pierwszej dziesiątce. Płyta uplasowała się na 1. miejscu na listach Top Albums, Top Current Albums, Top Rock & Alternative Albums, Top Rock Albums i Top Hard Rock Albums oraz na 2. miejscu w wykresie sprzedaży albumów winylowych.

Megadeth zdominował również listy przebojów na całym świecie, osiągając najwyższe w historii zespołu pozycje w większości krajów, w tym 1. miejsce w Finlandii, 2. miejsce w Polsce, Australii, Szwajcarii i Szkocji oraz 3. miejsce w Wielkiej Brytanii. Niedługo później grupa otrzymała trzynastą w karierze nominację do Grammy w kategorii Najlepszy metalowy występ za piosenkę „We’ll Be Back”.

Obecnie grupa szykuje się do trasy koncertowej, która rozpocznie się już w tym miesiącu w Australii. 23 lipca Megadeth zagra w Katowicach. Bilety wciąż są w sprzedaży.