Coldplay

i

Autor: Wikimedia Commons/Raph_PH

Wiadomości

Coldplay z pierwszą zapowiedzią premierowego utworu. Nowy album na horyzoncie?

Formacja Coldplay udostępniła w mediach społecznościowych pierwszą zapowiedź nowego utworu. Czy to oznacza, że niebawem na rynku ukaże się kolejny studyjny album zespołu?

Coldplay z pierwszą zapowiedzią nowego utworu

Wygląda na to, że już niebawem premierę będzie miał nowy utwór od zespołu Coldplay. W mediach społecznościowych grupy pojawił się bowiem 20-sekundowy fragment kompozycji z podpisem: "First Time". Czy to tytuł nadchodzącego premierowego utworu? Być może... 

We wspomnianym wideo widzimy Chrisa Martina, lidera Coldplay, który stoi przed parkiem rozrywki Pacific Park w Santa Monica w Kalifornii.

Dawid Podsiadło wrócił na stadiony! Muzyk odniósł się do słów Macieja Maleńczuka

Wiele na to wskazuje, że to pierwsza zapowiedź kolejnego studyjnego albumu. W ubiegłym roku muzycy Coldplay zdradzili, że następca "Music of the Spheres" (2021) ma nazywać się "Moon Music"

Dodali także, że ma to być druga część "MotS" oraz, że "nie ukaże się przez jakiś czas". Wydaje się jednak, że wspomniany czas nadszedł.  

Na oficjalnych profilach zespołu w mediach społecznościowych, nie tak dawno, zmieniło się zdjęcie profilowe. Przedstawia ono kilka kolorowych księżyców (z ang. moon) oraz słońce znajdujące się po środku na niebieskim tle. 

"Moon Music" może być ostatnim albumem (lub jednym z ostatnich) w dorobku Coldplay. – Nasza ostatnia płyta ukaże się w 2025 roku i myślę, że potem będziemy już tylko koncertować – powiedział, w 2021 roku w rozmowie dla BBC Radio 2, Martin. 

Lider Coldplay powiedział także, że zespół skończy nagrywać po wydaniu dwunastu studyjnych albumów. Na ten moment: grup ma na koncie dziewięć krążków. Jeśli muzycy chcą dotrzymać powyższej obietnicy czasowej, to... musieliby się z wydawaniem kolejnych płyt mocno sprężyć.

Rockowa odsłona Pragi! Oto muzyczne miejsca, które warto zobaczyć w stolicy Czech: