Coldplay

i

Autor: mat. prasowe

Newsy

Coldplay wyznacza ekologiczne standardy. Zespół ogłosił spory sukces

Grupa Coldplay ogłosiła spory sukces w temacie dbania o ekologię. Trwająca trasa koncertowa wygenerowała o prawie 60 proc. mniej emisji dwutlenku węgla niż ta poprzednia.

Coldplay wyznacza ekologiczne standardy

Muzycy brytyjskiej formacji Coldplay przykładają dużą uwagę do ekologicznych aspektów. Dlatego też postanowili zorganizować gigantyczne tournee w duchu swoich przekonań. Wszystko po to, aby ograniczyć ślad węglowy. 

Metallica idzie w ekologię!

Kiedy po raz pierwszy ogłosiliśmy trasę Music Of The Spheres Tour w 2021 roku, zobowiązaliśmy się do ograniczenia naszej bezpośredniej emisji gazów cieplarnianych (pochodzącej z produkcji koncertów, transportu, podróży zespołu i ekipy) o co najmniej 50 proc. – napisali muzycy Coldplay w oświadczeniu, które zostało opublikowane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Jak się później okazało: to im się udało. Starania grupy przyniosły oczekiwane efekty, choć wspomniana trasa jeszcze się nie zakończyła. 

Zespół właśnie ogłosił, że bezpośrednia emisja CO2 w pierwszych dwóch latach trasy jest o 59 proc. niższa w porównaniu z poprzednią stadionową trasą, która miała miejsce w latach 2016-2017. 

Chcielibyśmy ogromnie podziękować naszej niesamowitej koncertowej rodzinie i wszystkim wspaniałym ludziom, dzięki którym było to możliwe. Przede wszystkim jednak chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przybyli na koncert i pomogli naładować akumulatory na rowerach elektrycznych i parkietach kinetycznych. Każdemu, kto przybył pieszo, rowerem, wspólnym przejazdem lub transportem publicznym. Wszystkim, którzy przyszli z butelkami na wodę wielokrotnego użytku lub zwrócili swoją opaskę LED do recyklingu – czytamy. 

Bardzo dobra frekwencja na stadionowych koncertach Coldplay sprawiła, że zespołowi udało się posadzić już 7 mln drzew (przypomnijmy, że zgodnie z obietnicą zespołu każdy sprzedany bilet oznacza posadzenie jednego drzewa). 

Muzycy cieszą się więc z rezultatów swoich działań, ale... – Jako zespół i branża jesteśmy daleko od tego, gdzie powinniśmy być w tej kwestii. Jesteśmy jednak wdzięczni wszystkim za dotychczasową pomoc i pozdrawiamy wszystkich, którzy starają się popchnąć sprawy we właściwym kierunku – dodali członkowie Coldplay we wspomnianym oświadczeniu. 

Oto TOP 10 najseksowniejszych współczesnych rockowych kawałków: