Coldplay pozywa swojego byłego menedżera! W tle grube miliony

i

Autor: MMCO / SplashNews.com/East News Coldplay idzie na wojnę z byłym menedżerem

Coldplay pozywa swojego byłego menedżera! W tle grube miliony

2023-10-10 10:30

Gdy w grę wchodzą pieniądze, nie ma żadnego miejsca na sentymenty. Przekonali się o tym całkiem niedawno członkowie zespołu Coldplay. Muzycy zdecydowali się pozwać swojego byłego menedżera. Chris Martin i spółka oskarżają dawnego współpracownika o liczne oszustwa na przestrzeni ostatnich lat, które miały uszczuplić majątek grupy o grube miliony!

Zespół Coldplay od lat pozostaje jednym z najważniejszych i największych na świecie. Formacja przez ponad dwadzieścia pięć lat obecności na rynku przeszła ciekawą drogę po różnorodnych brzmieniach, czego wyrazem jest dziewięć albumów. Najnowszym w dyskografii formacji pozostaje Music of the Spheres z 2021 roku. Choć sama płyta zyskała dość mieszane opinie, to trasa koncertowa ją promująca, przyciągnęła tysiące fanów z całego świata. 

Monumentalna "The Music of the Spheres World Tour" była pierwszą serią występów Coldplay od pięciu lat i została oparta na zupełnie nowej technologii, dużo bardziej przyjaznej dla środowiska, która zapewniła zmniejszenie emisji CO2 o około 50% w stosunku do poprzedniej trasy.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Coldplay idzie na wojnę z byłym menedżerem!

To właśnie tej trasy dotyczy konflikt, w który zaangażowany jest obecnie zespół. Chris Martin i spółka zdecydowali się pozwać swojego byłego menedżera, Dave'a Holmesa i dzieje się to dwa miesiące po tym, jak to mężczyzna złożył pozew przeciwko grupie. Formacja oskarża byłego współpracownika o to, że ten oszukał ją, pobierając od Live Nation dwie pożyczki i jest im winny w sumie około 14 milionów funtów. Holmes miał wykorzystać pieniądze, uzyskane od organizatora koncertów, na własne przedsięwzięcie deweloperskie, mające miejsce na terenie Kanady. Zespół twierdzi w pozwie także, że prywatne zobowiązania byłego menedżera wobec Live Nation miały wpływ na warunki umowy, związane z organizacją trasy "The Music of the Spheres World Tour". Chodzi w tym kontekście o zwiększenie się kosztów tuż przed rozpoczęciem serii występów, brak odpowiedniego sprzętu i wiele innych. Holmes oskarżony jest o to, że w nieodpowiedni sposób nadzorował budżet trasy, w wyniku czego zespół poniósł kolosalne straty finansowe.