Chris Martin jest poważnie chory. Coldplay odwołuje kolejne występy

i

Autor: AKPA Co dolega liderowi Coldplay?

Chris Martin jest poważnie chory. Coldplay odwołuje kolejne występy

2022-10-06 9:35

Zespół Coldplay wciąż jest w trasie, promującej wydany w ubiegłym roku album "Music of the Spheres". Niestety, lider formacji, Chris Martin jest poważnie chory, o czym poinformował management artysty. W związku z zaistniałą sytuacją zespół zmuszony był odwołać najbliższe występy. Co dolega wokaliście?

15 października 2021 roku ukazał się dziewiąty w dyskografii Coldplay projekt, zatytułowany Music of the Spheres. W tym przypadku mamy do czynienia z albumem koncepcyjnym, którego tematyka kręci się wokół kosmosu. Lider formacji, Chris Martin zdradził, że całość inspirowana była sagą Gwiezdne Wojny i posłużyła do rozważań o tym, czy we wszechświecie istnieją inni artyści niż Ci ziemscy. Na płycie pojawili się gościnnie m.in. wokalistka Selena Gomez, czy jedna z najpopularniejszych obecnie na świecie grup - BTS. Wydawnictwo promowane było trzema singlami: Higher Power, My Universe Let Somebody Go. Music of the Spheres zostało nominowane do jednej nagrody Grammy i spotkało się z dość mieszanym przyjęciem krytyków, którym nie do końca odpowiadała tak bardzo popowa stylistyka płyty.

Coldplay odwołuje koncerty

W ramach promocji albumu, zespół wyruszył w światową trasę koncertową. Wydarzenie zostało zorganizowane tak, by było jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Koncerty z trasy cieszą się ogromną popularnością, o czym świadczyła frekwencja na warszawskim PGE Narodowym. Formacja występuje obecnie na terenie Ameryki Południowej, niestety, trasa została przerwana.

EskaROCKLive! - Ostrowska - cały koncert

Chris Martin jest poważnie chory. Co dolega artyście?

Management artysty przekazał oświadczenie, w którym poinformował, że Coldplay zmuszony jest przełożyć najbliższe koncerty. Wszystko to z powodu stanu zdrowia Chrisa Martina - artysta zapadł na poważną infekcję płuc, aktualnie znajduje się pod ścisłym nadzorem lekarzy i sytuacja ta potrwa przez przynajmniej trzy tygodnie. Ostatni występ zespołu miał miejsce 24 września w Chile. 

Jesteśmy optymistami, że Chris wróci do dobrego zdrowia po zaordynowanej mu przerwie medycznej i czekamy na wznowienie trasy tak szybko, jak to możliwe - brzmi fragment oświadczenia.

Sonda
Jesteś fanem/fanką Coldplay?