Black Sabbath - oficjalnie zapowiedziano reedycję albumów, nagranych z Ronniem Jamesem Dio!

i

Autor: MARCOCCHI GIULIO/SIPA/EAST NEWS/Karol Makurat/REPORTER Szczegóły projektów!

Black Sabbath - oficjalnie zapowiedziano reedycję albumów, nagranych z Ronniem Jamesem Dio! Szczegóły projektów!

2022-10-05 16:26

Choć Ronnie James Dio był wokalistą Black Sabbath dość krótko, to złotymi zgłoskami zapisał się w historii tej formacji i zjednał sobie początkowo nieprzekonanych do jego osoby fanów. Artysta nagrał z zespołem trzy albumy, które na stałe weszły do kanonu - właśnie ogłoszono, że dwa nich wydane zostaną w ramach ekskluzywnych boxów - premiera jeszcze w tym roku!

W 1979 roku Ozzy Osbourne zdecydował się odejść z zespołu Black Sabbath i poświęcić karierze solowej. Późniejsza żona i menedżerka artysty zasugerowała, by jego miejsce w grupie zajął Ronnie James Dio. Wokalista dołączył do składu w czerwcu 1979 roku i natychmiast włączył się do pracy nad nowym albumem. W 1980 roku ukazała się płyta, zatytułowana Heaven & Hell, która oznaczała wyraźną zmianę brzmienia Black Sabbath i ogólnego podejścia do występów na żywo. Już rok później ukazało się kolejne wydawnictwo, Mob Rules, jednak w 1982 roku Ronnie odszedł z zespołu, by założyć własną grupę i skupić się na karierze solowej. Do Black Sabbath powracał jeszcze we wczesnych latach 90., czego efektem została płyta Dehumanizer oraz w 2006 roku, ze względu na kwestie prawne formacja występowała wtedy pod nazwą Heaven and Hell. 

Black Sabbath - oficjalnie zapowiedziano reedycję albumów, nagranych z Ronniem Jamesem Dio

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla fanów Black Sabbath z Dio w składzie! Jeszcze w tym roku ukażą się reedycje dwóch pierwszych albumów, na których pojawił się wokalista. Album Heaven And Hell: Deluxe Edition będzie miał swoją premierę 4 listopada, a reedycja Mob Rules z 1981 roku zostanie wydana 18 listopada - będą one poszerzone o rzadką i niewydaną nigdy wcześniej muzykę.

Nowe wydanie Heaven And Hell zawierać będzie koncertowe wersje utworu tytułowego oraz Neon Knights, nagranych w Hartford Civic Center w Hartford 10 sierpnia 1980 roku oraz w londyńskim Hammersmith Odeon w latach 1981/82. Mob Rules zaś poszerzone zostanie o pełny zestaw na żywo nagrany w Portland Memorial Coliseum w Portland w stanie Oregon 22 kwietnia 1982 roku.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - Sabotage