Brian Johnson (AC/DC) i Mark Knopfler stworzyli razem serial! O czym opowie i kiedy premiera?

i

Autor: Shutterstock/Rex Features/East News/Materiały prasowe Nadchodzi serial od dwóch rockmanów!

rockowe współprace!

Brian Johnson i Mark Knopfler razem w serialu! O czym opowie i kiedy premiera?

2024-03-14 9:45

Wspaniałe wieści dla fanów muzyki, szczególnie tej zorientowanej na cięższe klimaty, i tych, którzy wolny czas lubią poświęcać na oglądanie seriali! Właśnie nadciąga produkcja, w centrum której znajdują się dwie legendy klasycznego rocka - Brian Johnson z AC/DC i Mark Knopfler! O czym opowie projekt?

Świetne wieści dla tych, którzy lubią poszerzać swoją wiedzę o muzyce, z naciskiem na tą rockową, przez oglądanie seriali dokumentalnych! Oto właśnie ogłoszono premierę nowego tego typu projektu, jednak już można założyć, że będzie on szczególny i naprawdę naładowany energią!

Brytyjski kanał telewizyjny Sky Arts ogłosił, że już 25 kwietnia na platformie oraz za pośrednictwem Freeview i NOW, zadebiutuje serial, zatytułowany Johnson And Knopfler's Music Legends! Złoży się na niego sześć odcinków, w których to właśnie Brian Johnson i Mark Knopfler zabiorą widzów w podróż po dekadach muzyki, a wszystko to w formie wywiadów z gośćmi: Nilem Rodgersem, Samem Fenderem, Cyndi Lauper, Santaną, Emmylou Harrisem i Tomem Jonesem i wspólnych sesji muzycznych. Zaproszeni i zaproszone opowiadać będą o swojej drodze do kariery, wskażą także kluczowe dla siebie utwory i opowiedzą ich historie. Jak komentuje Phil Edgar Jones, dyrektor Sky Arts:

Kiedy dwie legendy rock and rolla otwierają swoje książki adresowe, okazuje się, że jest w nich pełno innych legend. Jesteśmy podekscytowani możliwością przeniesienia tej odkrywczej i niezwykle uroczej serii na mały ekran. Godzina w towarzystwie takich artystów, jak Tom Jones, Carlos Santana, Cyndi Lauper, Sam Fender i Emmylou Harris to wyjątkowa przyjemność.

Wielki powrót AC/DC. Zespół ogłasza trasę i zdradza nazwisko nowego basisty

Gratka dla fanów AC/DC i Marka Knopflera!

Przypominamy, że już jutro, tj., w piątek 15 marca, swoją premierę będzie miała specjalna wersja utworu Going Home (Theme From Local Hero). Do jej nagrania Mark Knopfler zaprosił około sześćdziesiąt innych legend rocka, m.in. Davida Gilmoura, Ronniego Wooda, Slasha, Erica Claptona, Stinga, Bruce'a Springsteena, Pete'a Townshenda, Nile'a Rodgersa, Joan Jett, Briana Maya, Tony'ego Iommi, Sama Fendera. I to nie wszyscy! Kompozycja powstała w celu zbierania funduszy na fundację Teenage Cancer Trust oraz jej amerykańską część Teen Cancer America. Dodatkowo nie można zapomnieć, że już 12 kwietnia światło dzienne ujrzy nowy album studyjny Knopflera, One Deep River.

Sporo dobrego czeka też fanów i fanki AC/DC w najbliższym czasie. Formacja powraca po ośmiu latach od ostatniej trasy, by na scenie świętować swoje 50-lecie! Seria występów wystartuje już w połowie maja i póki co (wciąż mamy nadzieję, że to się zmieni!) nie obejmuje ona swoim zasięgiem Polski.

Sprawdź się w quizie o AC/DC!

AC/DC - co wiesz o "najgłośniejszym zespole na świecie"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą AC/DC?