AC/DC

i

Autor: Materiały prasowe

rock i książki!

Powstaje antologia kryminalnych opowieści, zainspirowanych kultowym albumem AC/DC! Bohaterem jeden z historii będzie Jack Reacher

2024-03-01 13:33

W ostatnim czasie naprawdę dużo dzieje się wokół AC/DC! W ubiegłym roku minęło dokładnie 50 lat od powstania australijskiej formacji i to z tej okazji wyruszy ona już niedługo w trasę koncertową (póki co Polski na jej mapie brak). Teraz dochodzą do nas wieści o ciekawym projekcie, związanym z AC/DC, który moźe szczególnie przypaść do gustu fanom i fankom książek!

Już od ubiegłego roku plotkowało się o tym, że w związku z obchodzonym w 2023 roku pięćdziesięcioleciem zespół AC/DC wyruszy w światową trasę koncertową. Najpierw jednak przyszła kolej na występ na amerykańskim festiwalu Power Trip w październiku, który był równocześnie pierwszym od siedmiu lat grupy i pierwszym od dłuższego czasu z Brianem Johnsonem w roli wokalisty. Wieści o trasie nadeszły w połowie lutego tego roku, ta rozpocznie się już w maju na terenie Niemczech i niestety, póki co nie obejmuje swoim zasięgiem Polski.

Liczymy na to, że zmieni się to w czasie, a do tego mamy nadzieję, że okazją do wzięcia udziału w koncertach stanie się nowy album AC/DC - na chwilę obecną nic jednak nie wskazuje na to, jakby ta miała w zanadrzu nowy krążek lub nad takowym pracowała - ale kto zabroni nam marzyć!

Wielki powrót AC/DC. Zespół ogłasza trasę i zdradza nazwisko nowego basisty

Nadchodzi zbiór opowiadań, inspirowany "Back in Black"!

Tymczasem mamy bardzo dobre wieści dla wszystkich fanów i fanek AC/DC, którzy w wolnym czasie lubią sobie coś poczytać! Właśnie ogłoszono, że 16 lipca do sprzedaży trafi antologia opowiadań, zatytułowana Back in Black: Anthology of New Mystery Short Stories. Krótkie formy literackie mają być utrzymane w klimacie kryminałów, a każda z nich zainspirowana została konkretnym utworem z legendarnego albumu AC/DC. Za cały projekt odpowiada autor książek Don Bruns.

Wiadomo już, że kolekcje stworzą opowiadania, napisane przez Reeda Farrela Colemana, Heather Graham, Tori Eldridge, Warda Larsena, Ricka Bleiweissasa i Andrew Childa. Ten ostatni skupi się oczywiście na postaci Jacka Reachera, a w tym przypadku za inspirację posłuży klasyk You Shook Me All Night Long! W ramach tej serii ukazały się już zbiory opowieści kryminalnych, zainspirowane albumami Hotel California Eagles i Thriller Michaela Jacksona.

Sprawdź się w quizie o AC/DC!

AC/DC - co wiesz o "najgłośniejszym zespole na świecie"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą AC/DC?