Bokassa zapowiada nowy album i publikuje pierwszy singiel

i

Autor: Materiały prasowe / Kenneth Sporsheim

Bokassa zapowiada nowy album i publikuje pierwszy singiel

2021-07-28 9:09

Po ogłoszeniu premiery nowego albumu 'Molotov Rocktail' i wydaniu nowego singla 'Careless (In The Age Of Altruism)', norweskie trio BOKASSA nie rezygnuje ze swojego stoner punkowego szaleństwa i nie zwalnia tempa.

Ukazał się najnowszy singiel BOKASSY - 'Burn It All (PTSDEAD)'! Zwarta, gęsta produkcja i chrapliwy, niepowtarzalny wokal gitarzysty Jørna Kaarstada powoduje, że ten heavy rockowy hit sprawi wszystkim niesamowitą frajdę. Melodyjny refren i szybkie gitarowe solówki dowodzą, że BOKASSA jest na szczycie swojej stoner punkowej drogi!

Co tam w środku gra - Acid Drinkers - Live 2014 & 2019

Bokassa dodaje:

'Burn It All' naszym zdaniem to po prostu świetna piosenka. Idealny, szybki utwór w naszym stylu. Wszystko, od kamiennego riffu prowadzącego, przez melodyjne zwrotki i refren po metalowy riff w przejściu, sprawia, że ta piosenka jest popowa. To jeden z naszych faworytów na płycie. I prawdopodobnie zawiera nasze najfajniejsze solo. Kręcenie video do tego numeru dało nam wiele radości, chociaż nie zalecamy stosowania farby ze sztuczną krwią, gdy jest 30 stopni i wokół jest mnóstwo komarów!

Pochodzące z Trondheim w Norwegii hard rockowe trio BOKASSA już na swoim pierwszym pełnometrażowym albumie 'Divide & Conquer' (2017) wyrobiło sobie swoje charakterystyczne brzmienie, które jest połączeniem chwytliwego punka i stoner rocka. Podczas trasy Worldwired z METALLIKĄ, zespół wydał uznany przez krytyków krążek 'Crimson Riders' (2019). Ponadto Norwegowie zostali nominowani do prestiżowej nagrody Spellemann-Award w kategorii Breakthrough of the Year 2020. Teraz formacja BOKASSA jest gotowa, by otworzyć kolejny wybuchowy rozdział ze swoim ekscytującym nowym albumem, 'Molotov Rocktail'!

Chrapliwy głos oraz miażdżące gitarowe riffy wokalisty i gitarzysty Jørna Kaarstada świetnie zgrywają się z energetycznym bębnieniem i tłustym basowym tonem perkusisty Olava Dowkesa i basisty Bårda Linga. Utwory takie jak „Herticules” bez trudu wprowadzają przejścia między melodyjnymi refrenami i ciężkimi partiami, podczas gdy tytułowy „Molotov Rocktail” to dwie minuty czystego stoner punkowego raju z dynamiczną produkcją. Zamykający album gitarowy riff („Immortal Space Pirate 3 Too Old For This Sith”) równie dobrze mógłby się znaleźć na jednej z klasycznych płyt BEHEMOTH. „Molotov Rocktail“ to album odważny i spójny, z melodyjnymi partiami wokalnymi, świetnym wyczuciem groove’u – zmiksowany i zmasterowany przez Machine (CLUTCH, THE BRONX, EVERY TIME I DIE), trio z Trondheim nie traci żadnej okazji, by dosłownie wbić słuchacza w fotel!

Lista utworów:

 1. Freelude
 2.  So Long Idiots!
 3. Pitchforks R Us
 4. Hereticules
 5.  Low (And Behold)
 6. Godless
 7. Molotov Rocktail
 8. Burn It All (P.T.S.D.E.A.D)
 9. Careless (In The Age Of Altruism)
 10. Code Red
 11.  Immortal Space Pirate 3 Too Old For This Sith

Płyta 'Molotov Rocktail' dostępna będzie w następujących formatach:

 • 1 CD Digipak + koszulka
 • 1 LP w kolorze różowym – limitowana ilość 300 egz.
 • 1 LP w kolorze żółtym - limitowana ilość 200 egz.
 • 1 LP w kolorze fioletowym (przezroczysty)
 • 1 LP w kolorze czarnym
 • Płyta w wersji cyfrowej

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć