Joey Jordison nie żyje. SOAD, Metallica, Anthrax i inni wspominają zmarłego artystę

i

Autor: screen: https://www.facebook.com/anthrax/photos/a.10152085396675469

Joey Jordison nie żyje. SOAD, Metallica, Anthrax i inni wspominają zmarłego artystę

2021-07-28 8:48

Śmierć Joeya Jordisona to ogromny szok dla fanów i całego świata rocka. Współzałożyciel Slipknota odszedł w wieku 46 lat, a chwilę po jego śmierci zaczęły spływać kondolencje z całego świata, również od artystów. Artystę żegnają między innymi: Metallica, System Of A Down czy Anthrax.

Śmierć Joeya Jordisona to zaskoczenie dla fanów oraz muzyków, którzy mieli okazję współpracować z bębniarzem. Współzałożyciel Slipknota odszedł we śnie, a o jego śmierci dowiedzieliśmy się 27 lipca 2021. Artysta jest wspominany przez fanów na całym świecie, ale również inni muzycy wspominają go w postach. Kondolencję spływają między innymi od takich zespołów jak: System Of A Down, Metallica czy Anthrax.

Co tam w środku gra? System Of A Down

Joey Jordison nie żyje. SOAD, Metallica, Anthrax i inni wspominają zmarłego artystę

Praktycznie kilka chwil po udostępnieniu smutnej informacji w mediach, muzycy System Of A Down udostępnili posty z kondolencjami. Daron Malakian napisał:

Tak smutno słyszeć o odejściu mojego starego przyjaciela Joey Jordisona. Joey i ja często spędzaliśmy czas, kiedy nasze zespoły koncertowały razem. Przyszedł nawet kilka razy do mojego domu i mieliśmy fajne jam session. Taki świetny perkusista i fajna osoba. Mam wiele wspaniałych wspomnień ze wspólnego czasu. Joey będzie mi ciebie brakowało bracie. Spoczywaj w pokoju.

Malakian udostępnił także wspólny występ Joeya z SOAD, który miał miejsce w Australii:

Serj Tankian napisał krótko:

Spoczywaj w spokoju Joey J - niesamowity perkusisto i gościu

Na kanałach Metalliki pojawił się post ze zdjęciem i krótkim opisem:

Spoczywaj w pokoju bracie

Jordison występował z Metalliką gościnnie, co widać na przykład na tym nagraniu:

Artystę pożegnał także zespół Anthrax, który napisał:

Jesteśmy zasmuceni wiadomością o odejściu naszego przyjaciela Joeya Jordisona. Odszedł od nas wspaniały muzyk i osoba. Wysyłam naszą miłość do jego rodziny. Spoczywaj w pokoju

Kondolencje przekazał także Dave Lombardo:

Jestem zszokowany i zasmucony słysząc o śmierci Joeya Jordisona. Niesamowity muzyk i autor tekstów, odszedł zdecydowanie za wcześnie. Moje najgłębsze kondolencje dla jego rodziny, przyjaciół i wszystkich, których dotknął swoim talentem. Spoczywaj w pokoju Joey

Joey Jordison był współzałożycielem grupy Slipknot, w której grał do 2013 roku. Zespół nie opublikował żadnego oświadczenia, ograniczając się tylko do czarnych plansz w swoich social mediach.