Bob Marley - powstał nowy teledysk do legendarnego kawałka artysty! Wszystko to z okazji Summer of Marley

i

Autor: Materiały prasowe Wyjątkowy klip do piosenki Boba Marley'a

Bob Marley - powstał nowy teledysk do legendarnego kawałka artysty! Wszystko to z okazji Summer of Marley

2022-07-19 10:10

Na cześć Summer of Marley, na oficjalnym kanale YouTube Boba Marleya zadebiutował nowy oficjalny teledysk do utworu „Could You Be Loved” z The Wailers. Film animowany zainspirowany jest Cedellą Marley, która została globalną ambasadorką programu Jamaican Women’s Football.

Bob Marley, wyróżniony w Rock and Roll Hall of Fame, jest znany nie tylko jako człowiek, który umieścił reggae na światowej mapie, ale jako mąż stanu w swojej ojczystej Jamajce. Dziś Bob Marley pozostaje jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych ikon rozrywki XX wieku. Styl życia i muzyka Marleya nadal inspirują nowe pokolenia, a jego dziedzictwo żyje dzięki jego muzyce. W erze cyfrowej ma drugie miejsce w mediach społecznościowych pod względem liczby fanów pośród pośmiertnych celebrytów. Oficjalna strona Boba Marleya na Facebooku przyciąga ponad 74 miliony fanów, co plasuje ją w pierwszej dwudziestce wszystkich stron na Facebooku i w pierwszej dziesiątce stron z celebrytami. Katalog muzyczny Marleya sprzedał miliony kopii na całym świecie. Jego kultowa kolekcja LEGEND jest najdłużej notowanym albumem w historii listy katalogów albumów magazynu Billboard i pozostaje najlepiej sprzedającym się albumem reggae na świecie. Wyróżnienia Marleya obejmują wprowadzenie do Rock and Roll Hall of Fame (1994) i ASCAP Songwriters Hall of Fame (2010), nagrodę Grammy Lifetime Achievement Award (2001), liczne zgłoszenia do Grammy Hall of Fame oraz gwiazdę na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd (2001).

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Summer of Marley - inicjatywy z okazji święta legendarnego artysty

Kontynuując obchody Summer Of Marley, Ziggy Marley jest obecnie w europejskiej części swojej letniej trasy koncertowej, wykonując na żywo hołd swojemu ojcu w ramach spóźnionych obchodów 75. urodzin. Ziggy i jego zespół tchną nowe życie w najbardziej kultowe piosenki Boba Marleya podczas wszystkich jego głównych letnich tras koncertowych w Europie, Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej. Trasa rozpoczęła się w Wielkiej Brytanii i trwa do lipca. W sierpniu Ziggy powróci do Stanów Zjednoczonych, gdzie w wybranych terminach dołączy do Jacka Johnsona jako gość specjalny.

“Could You Be Loved” - nowy teledysk do klasycznego kawałka z okazji Summer of Marley

Cedella niedawno uruchomiła inicjatywę kobiecego futbolu o nazwie „Football is Freedom”, której celem jest zapewnienie narzędzi i zasobów do rozwoju i promocji sportu dla kobiet na Karaibach i w Ameryce Łacińskiej.

Teledysk do utworu Could You Be Loved opowiada o małej dziewczynce z Jamajki, która spełnia swoje marzenia o grze w piłkę nożną w świecie, w którym nie jest to zbyt powszechne. W całej fabule protagonistka odnajduje siłę i odwagę w swoim otoczeniu oraz przezwycięża swoje wewnętrzne wątpliwości z Bobem Marleyem jako jej światłem przewodnim, zachęcającym do zachowania pozytywnej postawy i nieustannego działania. Film rzuca światło na podróż dziewczynki, która ostatecznie wyrasta na pewną siebie młodą kobietę i staje się gwiazdą, zdobywając mistrzostwo.

Dodatkowe premiery filmów Summer of Marley, nowe treści i informacje dotyczące nadchodzącego serialu dokumentalnego „Legacy” znajdują się na oficjalnym kanale Boba Marleya na YouTubie.

Sonda
Lubisz muzykę Boba Marley'a?