Alter Bridge oficjalnie zapowiedzieli nadchodzący album pierwszym singlem! Jak brzmi Pawns & Kings?

i

Autor: Materiały prasowe Szczegóły nowego wydawnictwa Alter Bridge

Alter Bridge oficjalnie zapowiedzieli nadchodzący album pierwszym singlem! Jak brzmi "Pawns & Kings"?

2022-07-19 11:24

Już od 2004 roku zespół Alter Bridge znany jest ze swoich zapadających w pamięć riffów, zaraźliwych melodii oraz gitarowej wirtuozerii, które przyniosły im uznanie krytyków i fanów na całym świecie. Teraz kwartet składający się z Mylesa Kennedy'ego (wokal/gitara), Marka Tremontiego (gitara/wokal), Briana Marshalla (bas) i Scotta Phillipsa (perkusja) powraca z najbardziej zadziornym zestawem utworów. Siódmy album zespołu, “Pawns & Kings” ukaże się na całym świecie 14 października nakładem Napalm Records.

Zespół Alter Bridge konsekwentnie wspinał się na na sam szczyt światowej hard rockowej czołówki. Podczas tej podróży debiutancki album One Day Remains z 2004 r. znalazł się w pierwszej piątce listy Billboard Top 200 i pokrył się złotem. W 2007 roku wydana została druga płyta formacji Blackbird, a solo z tytułowej kompozycji zostało uznane za 'Greatest Guitar Solo Of All Time' przez magazyn Guitarist. Bardzo dobre recenzje zyskała również płyta Fortress z 2013 roku, z krążkiem The Last Hero z 2016 roku zespół powrócił do Top 10 na Billboard 200. Z kolejnym albumem – Walk The Sky formacja poszła za ciosem i płyta ta osiągnęła 1. miejsce na US Billboard Top Albums, Top 200 Alternative Albums, Top 200 Hard Rock Albums i Top 200 Rock Albums, a także #1 na kanadyjskiej liście Top Hard Music Albums. Album znalazł się również na pierwszym miejscu szwajcarskiej listy bestsellerów, wylądował w pierwszej piątce list w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii oraz Szkocji i znalazł się w zestawieniu „The 50 Best Rock Albums of 2019” wg magazynu Loudwire. A wszystko to zespół osiągnął dzięki swojemu skromnemu, ale konsekwentnemu podejściu, tworzeniu znaczących piosenek i graniu niezapomnianych koncertów. Jednak wpływowy kwartet – Myles Kennedy (wokal, gitara), Mark Tremonti (gitara, wokal), Brian Marshall (bas) i Scott Phillips (perkusja) – wspina się na kolejny poziom dzięki płycie Pawns & Kings (Napalm Records) w 2022 roku. To kulminacja prawie dwóch dekad przesiąkniętych krwią, potem, łzami i triumfem zdobytym dzięki woli walki i swojemu uporowi. Reprezentuje wzajemne oddanie członków zespołu i ich oddanie wiernym fanom.

EskaROCK LIVE! - wywiad - Organek

Nowy album Alter Bridge! Szczegóły płyty “Pawns & Kings”

Pawns & Kings to 10 zupełnie nowych epickich utworów, które zapewnią zespołowi nowych fanów na całym świecie, a jednocześnie nasycą entuzjastów, którzy cierpliwie czekali na nową muzykę kapeli. Na płycie tej zespół ponownie działa z wieloletnim współpracownikiem i producentem Michaelem “Elvisem” Baskettem, aby stworzyć kolekcję niezapomnianych nowości w imponującym katalogu grupy. Płyta ukaże się na całym świecie 14 października nakładem Napalm Records.

Tracklista “Pawns & Kings”

Począwszy od otwierającego krążek This Is War po tytułowy Pawns & Kings, Alter Bridge powraca z płytą pełną intensywnych utworów powstałych po tym, jak cykl ich ostatniego albumu został przerwany przez globalną pandemię. Takie kompozycje jak Dead Among The Living, Silver Tongue i Holiday brzmią w charakterystyczny dla zespołu sposób. Na płycie nie brakuje epickiego rozmachu, trzy z dziesięciu utworów trwają ponad sześć minut każdy. Opus magnum albumu - Fable Of The Silent Son liczy 8:29 i jest najdłuższą piosenką w dorobku zespołu. Mark Tremonti rezygnuje ze swojej drugoplanowej roli, aby wyjść na pierwszy plan w Stay, introspektywnej balladzie, która na żywo stanie się ulubionym numerem fanów. Epicki tytułowy utwór Pawns & Kings dostępny jest już na wszystkich platformach cyfrowych, a teledysk do tego numeru możesz zobaczyć poniżej!

Lista utworów:

  1. This Is War
  2. Dead Among The Living
  3. Silver Tongue
  4. Sin After Sin
  5. Stay
  6. Holiday
  7. Fable Of The Silent Son
  8. Season Of Promise
  9. Last Man Standing
  10. Pawns & Kings
Alter Bridge oficjalnie zapowiedzieli nadchodzący album pierwszym singlem! Jak brzmi Pawns & Kings?

i

Autor: Materiały prasowe Szczegóły nowego wydawnictwa Alter Bridge

Alter Bridge - koncert w Polsce

Alter Bridge promować będzie Pawns & Kings na żywo. Zespół już zapowiedział europejską trasę koncertową, która w listopadzie i grudniu w ciągu sześciu tygodni będzie miała 25 przystanków. Trasa rozpocznie się 1 listopada w Niemczech i będzie wiodła przez Danię, Szwecję i inne kraje, zanim zakończy się 12 grudnia koncertem w londyńskiej O2 Arena. Grupa zawita też do Polski! Panowie zagrają w katowickim MCK dokładnie 7 listopada! Na trasie Alter Bridge zespół wspierać będą wieloletni przyjaciele grupy: formacja Halestorm i Mammoth WVH. Więcej informacji o wszystkich terminach i linki do biletów można znaleźć na www.alterbridge.com.

Sonda
Czekasz na nowy album Alter Bridge?