Mark Tremonti o nadchodzącym albumie Alter Bridge: Jesteśmy z niego naprawdę dumni

i

Autor: Screen z Instagrama/officialalterbridge Gitarzysta Alter Bridge mówi o nowej płycie zespołu

Mark Tremonti o nadchodzącym albumie Alter Bridge: "Jesteśmy z niego naprawdę dumni"

2022-07-13 15:17

Już w październiku ukazać się ma najnowszy album studyjny zespołu Alter Bridge. O krążku “Pawns & Kings” nie wiadomo jednak zbyt wiele, a najwięcej szczegółów na jego temat zdradził do tej pory gitarzysta Mark Tremonti. Muzyk poruszył temat wydawnictwa też w najnowszej rozmowie z przedstawicielem wytwórni Planet Rock. Czego można się spodziewać po “Pawns & Kings”?

Zespół Alter Bridge powstał w 2004 roku i od samego początku w jego skład wchodzą wokalista Myles Kennedy, gitarzysta Mark Tremonti, basista Brian Marshall i perkusista Scott Phillips. Panowie już w tym samym roku wydali swój debiutancki album, zatytułowany One Day Remains. To właśnie z niego pochodzi jeden z najpopularniejszych utworów zespołu, czyli Metalingus, który nigdy jednak nie został wydany jako oficjalny singiel. W kolejnych latach Panowie wydali kolejne pięć płyt, z czego ostatnia, czyli Walk the Sky ukazała się w 2019 roku. Już w październiku natomiast swoją premierę będzie mieć kolejne wydawnictwo formacji.

Not The Rolling Stones w Esce Rock i festiwal jakiego jeszcze w Polsce nie było!

Mark Tremonti o nadchodzącej płycie Alter Bridge

Na temat albumu nie wiadomo jednak zbyt wiele. Znany jest jedynie tytuł - Pawns & Kings oraz data wydania - 14 października. Teraz nieco więcej na temat wydawnictwa zdradził w najnowszym wywiadzie gitarzysta zespołu - Mark Tremonti.

W rozmowie z przedstawicielem wytwórni Planet Rock, Ianem Danterem muzyk zdradził, że jest bardzo dumny z Pawns & Kings, powiedział także, że producent płyty - Michael „Elvis” Baskette jest totalnie zakochany w materiale, który powstał. Gitarzysta zarzeka się, że nowa płyta na pewno spodoba się też fanom zespołu.

Jakie brzmienie pojawi się na “Pawns & Kings”?

Tremonti został zapytany o to, czy na nowej płycie będzie można usłyszeć nieco cięższego brzmienia, mocnych riffów. Gitarzysta potwierdził, zdradzając przy okazji, że ich autorem nie jest jednak on, a Myles Kennedy. Jest to o tyle interesujące, że artysta był do tej pory odpowiedzialny raczej za łagodniejszą, balladową odsłonę Alter Bridge. Pozostaje czekać na Pawns & Kings, a przynajmniej pierwszy singiel z tej płyty!