Nita Staruss opuściła zespół koncertowy Alice'a Coopera, by dołączyć do... Demi Lovato? Gitarzystka wesprze na trasie gwiazdę pop?

i

Autor: Screen z Instagrama/hurricanenita/ddlovato Gitarzystka zagra na trasie z Demi Lovato?

Nita Staruss oficjalnie dołączyła do koncertowego zespołu Demi Lovato. Sprawdź debiutancki występ w programie "Jimmy Kimmel Live"

2022-07-15 12:12

W poniedziałek 11 lipca Nita Strauss - uznana gitarzystka, ogłosiła, że opuszcza koncertowy zespół Alice’a Coopera, odwołała także terminy solowych występów, jakie miała dać na nadchodzących letnich festiwalach. Choć Strauss nie podała przyczyny, to media szybko zaczęły spekulować, co stoi za taką decyzją. Plotkowano, że gitarzystka wesprze na nadchodzącej trasie koncertowej gwiazdę pop, która postanowiła nagrać płytę, utrzymaną w klimacie “ciężkiego brzmienia” - Demi Lovato. Okazuje się, że spekulacje te były prawdziwe!

Nita Strauss to jedna z najbardziej uznanych współczesnych gitarzystek. Jej przygoda z muzyką gitarową rozpoczęła się, gdy była jeszcze nastolatką - Strauss zdecydowała się zakończyć naukę w szkole średniej, by móc cały swój czas poświęcić na koncertowanie ze swoim zespołem Lia-Fail. W 2014 roku Nita została oficjalną gitarzystką drużyny Los Angeles Kiss, której właścicielami byli Paul Stanley i Gene Simmons. Już kilka miesięcy później artystka dołączyła do zespołu koncertowego Alice Coopera, zastępując Orianthi. Nita prowadzi też karierę solową - w 2018 roku ukazał się jej debiutancki album Controlled Chaos.

Krzysiek Sokołowski w Esce Rock o najnowszym singlu Nocnego Kochanka. Nago na hulajnodze?

Nita Strauss opuszcza zespół koncertowy Alice’a Coopera

W poniedziałek w social mediach gitarzystki pojawiło się oświadczenie, w którym poinformowała ona o tym, że po ośmiu latach zdecydowała się opuścić zespół koncertowy Coopera. Gitarzystka odwołała także swoje solowe występy na nadchodzących letnich festiwalach. Nita napisała, że za jej odejściem nie stoją żadne “dramy”, ciąża czy inne tego typu kwestie, a przed nią po prostu kolejna przygoda.

Gitarzystka wesprze trasę koncertową… Demi Lovato!

Od razu po ogłoszeniu przez Nitę faktu opuszczenia przez nią trupy Alice Coopera zaczęto spekulować, co stoi za jej decyzję. Najczęściej powtarzaną plotką było, że gitarzystka postanowiła dołączyć do zespołu koncertowego... Demi Lovato. Gwiazda pop, która swoją karierę rozpoczęła w Disneyu postanowiła zmienić wizerunek i porzucić brzmienie pop na rzecz mocniejszych klimatów. Już 19 sierpnia ukaże się jej najnowszy album studyjny, zatytułowany Holy Fvck. Promujący wydawnictwo singiel Skin of My Teeth wskazuje, że będzie ono utrzymane w klimacie rocka i pop punku. Już na początku sierpnia ruszy trasa koncertowa promująca album. 

Pogłoski te okazały się być prawdą - Nita wystąpiła już u boku Demi w programie "Jimmy Kimmel Live", gdzie po raz pierwszy zaprezentowano kolejny singiel z nadchodzącego albumu gwiazdy - sprawdź wideo z wykonania numeru Substance poniżej!