blink-182

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Rory Kramer

ze świata rocka

blink-182 odwołali kilka koncertów! W tle problemy zdrowotne Marka Hoppusa

2024-04-08 10:53

Niepokojące wieści dobiegają do nas z obozu blink-182. Formacja, która jest obecnie w trakcie trasy koncertowej, promującej najnowszy krążek "ONE MORE TIME...", napotkała jednak na swojej drodze przeszkody. Grupa ogłosiła, że zmuszona była odwołać kilka koncertów - chodzi o stan zdrowia Marka Hoppusa, który kilka lat temu zmagał się z nowotworem...

Zespół blink-182, ku uciesze fanów i fanek, powrócił jesienią 2022 roku na rynek w tym najbardziej klasycznym składzie: Mark Hoppus, Travis Barker i Tom DeLonge. Kapela początkowo zaprezentowała jedynie singiel Edging i ogłosiła szczegóły nowej, światowej trasy koncertowej, by w październiku ubiegłego roku wydać wyczekiwany, świetnie przyjęty krążek ONE MORE TIME... - wydawnictwo osiągnęło bardzo duży sukces i udało mu się zadebiutować na szczycie amerykańskiej listy przebojów.

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Problemy na trasie blink-182

Trasa trwa w najlepsze, napotkała jednak na swojej drodze pewne problemy. Kilka koncertów, które miały się odbyć na początku kwietnia w Meksyku zostały odwołane, a jako powód takiego stanu rzeczy podano problemy zdrowotne Hoppusa.

Przypominamy, że muzyk ma za sobą wygraną walkę z chorobą nowotworową. Basista poinformował opinię publiczną o diagnozie w czerwcu 2021 roku otwarcie mówiąc, że wykryto u niego chłoniaka w 4 stadium, w związku z czym był zmuszony poddać się chemioterapii. Ta zakończyła się sukcesem, a już pod koniec września trzy lata temu basista poinformował, że jest wolny od raka, zobowiązano go jednak do poddawania się badaniom przesiewowym co sześć miesięcy.

Uspokajamy jednak - sam Hoppus w opublikowanym oświadczeniu zaznaczył, że występy blink-182 odwołano, gdyż zmaga się on z ciężką infekcją gardła i ostrym zapaleniem oskrzeli. Basista pisze, że początkowo myślał, że cierpi jedynie na alergię, lekarz jednak szybko wyprowadził go z błędu i nakazał leżeć w łóżku. Najbliższe koncerty kapela zagrać ma w czerwcu na terenie USA i Kanady.

Nie podchodzimy do tego lekko. Wiemy, że ludzie rezerwowali loty, hotele, planowali, mieli wynajęte opiekunki do dzieci. Przez cały ranek odbyliśmy w zespole wiele długich dyskusji, również z z promotorami i menadżerami. Próbowaliśmy przesunąć datę, próbowaliśmy wszelkich możliwych rozwiązań, ale taka jest rzeczywistość. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Jeśli chodzi o mnie i moją chorobę, odwiedziłem lekarza tutaj na miejscu i rozmawiałem z moim lekarzem rodzinnym. Biorę wiele leków i ostatnie trzy dni spędziłem w łóżku, z wyjątkiem wyjścia na scenę, a wczoraj miałem nadzieję, że to tylko alergia. Spotkałem się z lekarzami i powiedziano mi, że mam ostrą infekcję gardła i ciężkie zapalenie oskrzeli. Dzięki uprzejmej pomocy lokalnych promotorów natychmiast dostałem leki i rozpocząłem leczenie - brzmi oświadczenie Hoppusa.

Sprawdź poniżej nasz wybór najlepszych zagranicznych kawałków z 2023 roku!