Blind Channel zagrają w Warszawie! Rozpiska godzinowa koncertu

i

Autor: KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News Blind Channel w Warszawie - harmonogram koncertu

Blind Channel zagrają w Warszawie! Rozpiska godzinowa koncertu

2022-09-29 15:32

Zespół, który wskazywany jest jako jeden z najciekawszych wykonawców, którzy wzięli udział w Eurowizji w 2021 roku, zagra w Polsce aż dwa koncerty! Już w sobotę 1 października Panowie z Blind Channel zawitają do Warszawy, by zagrać nie tylko swoje najbardziej znane kawałki, ale też materiał z ostatniego albumu! Znana jest już rozpiska godzinowa wydarzenia!

Blind Channel to fiński zespół, założony w 2013 roku przez wokalistę Joela Hokki, który muzyką interesował się już od najmłodszych lat. Jeszcze w tym samym roku miał miejsce pierwszy występ na żywo grupy, a w 2014 roku kapela wygrała fińską edycję Wacken Metal Battle, dzięki czemu wzięła udział w festiwalu Wacken Open Air, a chwilę później podpisała swój pierwszy kontrakt z wytwórnią. Debiutancki krążek grupy, zatytułowany Revolutions ukazał się we wrześniu 2016 roku, przełomowy okazał się być wydany dwa lata później album Blood Brothers, który został nominowany do nagrody EMMA, fińskiego odpowiednika Grammy. Powszechną rozpoznawalność Blind Channel zdobyli w 2021 roku, występując na konkursie Eurowizji jako reprezentant Finlandii. Muzycy pojawili się z chwytliwym numerem Dark Side, który szybko zyskał status jednej z najpopularniejszych piosenek tej edycji wydarzenia. Grupa zakwalifikowała się aż do finału konkursu, w którym zajęła wysokie, szóste miejsce. W lipcu b.r. ukazał się najnowszy, trzeci już album formacji - krążka Lifestyles of the Sick & Dangerous będzie można posłuchać na żywo już w tę sobotę w Warszawie!

Blind Channel zagrają w Warszawie! Rozpiska godzinowa koncertu

Zespół cieszy się w naszym kraju sporą popularnością, w związku z tym postanowił zawitać do naszego kraju aż na dwa koncerty! Pierwszy z nich odbędzie się w piątek 30 września w krakowskim Klubie Kwadrat, w ramach drugiego za to kapela zagra w Warszawie! Panowie pojawią się w warszawskiej Progresji w sobotę 1 października, a koncert został całkowicie wyprzedany! W ramach supportu wystąpi Lost Society! 

Znana jest już rozpiska godzinowa koncertu, prezentuje się ona następująco:

  • 19:00 Otwarcie bram
  • 20:00 Lost Society
  • 21:15 Blind Channel
Zespół Highly Suspect o nowym singlu i planach na przyszłość