The Smashing Pumpkins

i

Autor: Larry Marano/Cover Images/East News

Wiadomości

Billy Corgan (The Smashing Pumpkins) o graniu najbardziej znanych utworów na koncertach. "Nie można żyć przeszłością"

Billy Corgan z The Smashing Pumpkins otwarcie przyznał, że nie chce być zakładnikiem oczekiwań fanów, jeśli chodzi o wybór utworów granych na koncertach.

Billy Corgan o koncertowaniu i wyborze utworów. "Nie można żyć przeszłością"

Billy Corgan, charyzmatyczny lider formacji The Smashing Pumpkins, przyznał ostatnio, że nie czuje presji ze strony fanów, która dotyczy grania na koncertach głównie najpopularniejszych utworów. Muzyk, jeśli chodzi o setlisty, ma swoje przekonania, których się trzyma. 

Wspomina pierwsze koncerty w Metallice. "Kręciło mi się w głowie od presji"

Nie gram piosenek, których nie chcę grać. Nie obchodzi mnie, czy jest to klasyk, czy też nie. Jeśli nie chcę tego robić, to po prostu tego nie robię – skwitował krótko, w rozmowie z magazynem "Kerrang!", Corgan. 

Lider The Smashing Pumpkins dodał także, że rozumie to, że fani "chcą słuchać piosenek, które kochają", ale od razu zaznaczył, że zespoły "nie mogą żyć przeszłością, bo to śmierć każdego artysty". 

Dla Corgana kluczowe jest więc znalezienie odpowiedniego złotego środka pomiędzy starym a nowym materiałem granym na koncertach. 

I tak też Corgan postąpił na tegorocznej trasie koncertowej, która rozpoczęła się 7 czerwca w angielskim Birmingham i dotrze także do Polski (szczegóły poniżej). W setliście nie zabrakło ponadczasowych klasyków Dyń takich, jak m.in. "Today", "Tonight, Tonight", "Bullet With Butterfly Wings" czy "1979", ale są także nowe utwory, które znalazły się na trzyczęściowym wydawnictwie "ATUM". Pewnym zaskoczeniem natomiast jest z pewnością obecność "Zoo Station", czyli kompozycji z repertuaru U2.

Przypomnijmy, ze 7 czerwca po raz pierwszy na scenie pojawiła się Kiki Wong, nowa gitarzystka w zespole. Zastąpiła ona Jeffa Schroedera, który był w składzie w latach 2006-2023. 

The Smashing Pumpkins ponownie w Polsce

Amerykańska formacja The Smashing Pumpkins w tym roku, ponownie, zagra w naszym kraju. Muzycy wystąpią w PreZero Arenie Gliwice 2 lipca w ramach trasy koncertowej "The World Is a Vampire Tour". Gościnnie wystąpi natomiast zespół Interpol.

Najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify. Oto TOP10: