Axl Rose odpowiedział na oskarżenia fanki. Obiecuje, że już nie będzie rzucał mikrofonem

i

Autor: Eamonn and James Clarke/PA Images/EAST NEWS Axl Rose obiecuje już nie rzucać w tłum mikrofonem

Axl Rose odpowiedział na oskarżenia fanki. Obiecuje, że już nie będzie rzucał mikrofonem

2022-12-05 13:07

Kilka dni temu Axl Rose znalazł się w samym centrum skandalu. Fanka, która była obecna na jednym z australijskich koncertów zespołu, powiedziała, że została uderzona w twarz mikrofonem, który Axl rzucił w tłum. Muzyk i przedstawiciele Guns N' Roses początkowo nie odnieśli się do sprawy - aż do teraz. Wokalista odpowiedział na oskarżenia kobiety i obiecał... zakończyć tradycję rzucania mikrofonu.

Kilka dni temu lider zespołu Guns N' Roses, Axl Rose, znalazł się w centrum skandalu. Do mediów zgłosiła się fanka grupy, która brała udział w koncercie Gunsów, który odbył się w  w Adelaide. Na zakończenie setu, w kulminacyjnym momencie kawałka Paradise City, wokalista rzucił w tłum swój charakterystyczny mikrofon (Axl robi to od lat). Nie pierwszy już raz, działanie artysty miało tragiczny skutek - według słów kobiety sprzęt trafił ją prosto w twarz, powodując siniaki i krwawienie. Tuż po uderzeniu, mikrofon odbił się od twarzy Rebecci Howe i upadł nieco dalej, a podniósł go inny uczestnik koncertu. Fanka powiedziała, że czuła, jakby jej twarz zapadła się, zwróciła uwagę, że wystarczyły milimetry, by mikrofon trafił ją w skroń, co mogłoby skończyć się tragicznie. Początkowo nikt z otoczenia zespołu nie zareagował na relacji kobiety, aż do teraz.

Axl Rose odpowiedział na oskarżenia fanki. Obiecuje, że już nie będzie rzucał mikrofonem

W piątek 2 grudnia wokalista zamieścił na swoim Twitterze oświadczenie, w którym odniósł się do całej sytuacji. Axl potwierdził, że rzucił mikrofonem na tym konkretnym koncercie i wyraził żal, że, zgodnie z doniesieniami, spowodował on obrażenia u uczestniczki koncertu. Axl zaznaczył, że nie chce, aby ktokolwiek, kto przychodzi na koncerty Guns N' Roses musiał bać się, że może ucierpieć z jakiegoś powodu. Rose oficjalnie ogłosił, że w związku z zaistniałą sytuacją rezygnuje z przeszło 30-letniej tradycji rzucania fanom swojego mikrofonu, a wszystko to w interesie bezpieczeństwa publiczności.

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica