AlterFest 2022, czyli Święto Muzyki w Mysłowicach. Wszystko, co musicie wiedzieć na temat wydarzenia!

i

Autor: Materiały prasowe Szczegóły AlterFestu 2022

AlterFest 2022, czyli Święto Muzyki w Mysłowicach. Wszystko, co musicie wiedzieć na temat wydarzenia!

2022-07-26 20:16

Dwie sceny, 10 koncertów i godziny alternatywnych brzmień. W tym roku muzyczna wizytówka miasta Mysłowice rozbrzmiewać będzie na terenie malowniczego Parku Słupna. Jubileuszowa edycja AlterFestu odbędzie się w ostatni weekend lipca i zaskoczy stałych bywalców festiwalu, jak i jego nowych uczestników.

Tegoroczna odsłona AlterFestu będzie dziesiątą w dorobku organizatorów – edycją ważną z racji okrągłego jubileuszu, jak i zmiany miejsca wydarzenia. Tradycja mysłowickiego festiwalu sięga organizacji kameralnych koncertów w lokalnych barach czy też w nieistniejącym już kultowym kinie Adria. Od 2016 roku przestrzenią festiwalową był kościół ewangelicki, lecz w tym roku święto muzyki alternatywnej przenosi się w plener. Park Słupna w dniach 29-30 lipca stanie się jednym z ważniejszych punktów na muzycznej mapie Polski.

Undercover Festival - wywiad z pomysłodawcą i organizatorem wyjątkowego wydarzenia

W tym roku, ze względu na nasze dziesięciolecie, postanowiliśmy zaprosić na AlterFest artystów, którzy grali już podczas poprzednich edycji festiwalu – tych których znamy, lubimy, cenimy. To właśnie z nimi będziemy świętować nasze okrągłe urodziny. Fakt, że przetrwaliśmy aż dziesięć lat, uważam za ogromny sukces, ponieważ w przypadku festiwali muzycznych tej wielkości jest to niestety rzadkość. Mimo, że w tym roku przenosimy się w plener – do mysłowickiego Parku Słupna – to nadal zachowujemy swój kameralny, wręcz rodzinny klimat. Myślę, że właśnie ten klimat w połączeniu z okolicznościami przyrody – bliskością wody i lasu – sprawią, że spędzenie dwóch dni na AlterFeście będzie najlepszym możliwym pomysłem na ostatni weekend lipca – mówi Łukasz Prajer, twórca festiwalu AlterFest.

AlterFest - historia

Na przestrzeni dziesięciu lat na AlteFestowej scenie gościli najważniejsi przedstawiciele polskiej sceny alternatywnej – The Dumplings, Bitamina, Mikromusic, Paulina Przybysz. To również tutaj pierwsze koncertowe kroki stawiali artyści, których kariera dopiero nabierała rozpędu – Coals, Oxford Drama, Lordofon. AlterFest to wydarzenie, które na dobre zapisało się na kulturalnej mapie Śląska i sąsiaduje z festiwalami takimi jak, Tauron Nowa Muzyka i OFF Festival. Co roku na Śląsk przyjeżdżają koneserzy alternatywnych brzmień i razem z nami tworzą to muzyczne wydarzenie. Organizatorzy wierzą, że i w tym, jubileuszowym roku, będzie podobnie.

AlterFest 2022 - line-up

W tym roku w Mysłowicach nie zabraknie najważniejszego gitarowego zespołu polskiej muzyki alternatywnej ostatnich lat – L.Stadt; poszukiwaczy dreszczy i fascynatów przenoszenia się w czasie za pomocą dźwięku – mona polaski; sugestywnego wokalu zanurzonego w mrocznych brzmieniach, balansującego między elektroniką a synthpopem – Baasch; kompozytora, multiinstrumentalisty, wokalisty i producenta – L.A.S.; dreampopowych melodii przeplatanych house’owymi brzmieniami – Kamp!; mieszanki elektro-dub ambientu z niezależnym rockiem i szczyptą jazzowych harmonii – Korbowód; eteryczno, bluesowo-folkowych utworów – Daniel Spaleniak; onirycznego duetu nawiązującego do alternatywnego R&B i ambientu – Coals; betonowej samby porywającej do tańca – Rat Kru; oraz nadziei rodzimej alternatywy i pierwszej generacji polskiej muzyki XXI wieku – Muchy.

29.07.2022 | godz. 19:00

  • L.Stadt
  • mona polaski
  • Baasch
  • L.A.S.
  • Kamp!

30.07.2022 | godz. 19:00

  • Korbowód
  • Daniel Spaleniak
  • Coals
  • RAT KRU
  • Muchy