Airbourne na trzech koncertach w Polsce! Gdzie i kiedy zagra formacja?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Airbourne w Polsce [DATY, MIASTA, BILETY]

Airbourne na trzech koncertach w Polsce! Gdzie i kiedy zagra formacja?

2023-03-16 15:41

Przy tworzeniu Boneshaker energiczny australijski zespół Airbourne postanowił pójść odważniejszą drogą i wyjść poza swoją strefę komfortu: członkowie zespołu nawiązali współpracę z topowym producentem z Nashville – Davem Cobbem, który tworzył dla Chrisa Stapletona i pracował przy soundtracku ‘Star Is Born’.

Airbourne przenieśli się do historycznego Studia A w Music Row w Nashville – do domu producenta Cobba (sześciokrotnie nagrodzonego Grammy) oraz centrum kreatywnego w Music City. Członkowie zespołu postanowili dać sobie challenge: nagrać cały album używając tego samego zużytego wyposażenia, które było wykorzystywane przez legendarny australijski kolektyw Albert’s house, którym zespół bardzo się inspiruje.  

 Nie ma tu żadnych zasad. Nie znajdziemy tu żadnych ballad, żadnych akustycznych wersji, żadnych sekcji klawiszowych: tylko 10 utworów i 30 minut muzyki. Wszystko zredukowane do podstawowych i koniecznych elementów rock ‘n’ rolla, takich jak: szalone dźwięki gitary, pulsujące basy i wokale przepełnione pasją i charyzmą.  

LINE-UP 

  • Joel O'Keeffe – wokal/gitara prowadząca 
  • Jarrad Morrice - gitara 
  • Justin Street – gitara basowa 
  • Ryan O'Keeffe – perkusja 
Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock

O Airbourne: 

 Airbourne to zespół hard-rockowy z Australii, utworzony w Warrnambool w 2003 roku przez braci Joela O'Keeffe (wokal, gitara prowadząca) i Ryana O'Keeffe (perkusja). Skład powiększył się o Justina Street na basie i chórkach oraz Davida Roads na gitarze i chórkach. W 2017 roku Roads odszedł z zespołu i zastąpił go Matthew Harrison. Debiutancki album Runnin' Wild miał swoją premierę w czerwcu 2007 roku, uzyskał status srebrnej płyty w UK, a także trafił na listy: top 30 ARIA Albums chart i US Billboard 200. Druga płyta zespołu No Guts. No Glory. wyszła w marcu 2010 roku i trafiła do top 20 w Australii, Austrii, Nowej Zelandii, Finlandii, Grecji, Szwecji i Szwajcarii. Kolejny album miał swoją premierę w maju 2013 roku i trafił na 17 miejsce w Australii, a także do top 20 w Austrii, Finlandii, Niemczech, Nowej Zelandii, Szwecji i Szwajcarii. W październiku 2016 roku Airbourne wydali swój czwarty album Breakin' Outta Hell, który; trafił do top 5 w Austrii, Niemczech i Szwajcarii, uzyskał 9 miejsce w UK i był w top 20 w Australii. Zespół zagrał ponad 1000 koncertów od swojego powstania, wliczając wiele występów na największych światowych festiwalach, takich jak: Wacken, Download, Hellfest, Rock am Ring i Rock im Park.  

Airbourne w Polsce [DATY, MIASTA, BILETY]

  • 13.06.2023 – POZNAŃ – Klub Tama 
  • 14.06.2023 – WARSZAWA – Klub Progresja 
  • 14.07.2023 – KRAKÓW – Klub Kwadrat 

Bilety

  • Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy w środę 15 marca o godzinie 11:00 
  • Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster w czwartek 16 marca o godzinie 11:00 
  • Bilety w sprzedaży ogólnej w piątek 17 marca o godzinie 11:00 na Live Nation